| Marry:X a întrebat:

o mica intrebarebig grin... trebuie sa me depilez si mi-e frica la salon...big grin am vazut la tv ceva un spray veet nu stiu cehee hee oare este bun sa il folosesc? sau ce sa folosesc?big grinbig grinbig grin ca am incercat cu benzi si nu sunt >bunetongue...merci anticipat:*ceau

Răspuns Câştigător
| Fuxy a răspuns:

Eu ma epilez cu ceara. Si mie mi-a fos frica la inceput dar acum m-am obisnuit. Dar in unele saloane te faci cu ceara rece. Exista un aplicator de ceara electric cu, care iti pune ceara si pe urma pune o foaie si trage. E la fel ca ceara rece si e super. Trebuie sa existe in orasul tau un salon care are asa ceva, eu stau intr-un oras mic si eu stiu 2 saloane din orasul meu care practica asa ceva. E super nu trebuie sa-ti fie frica!winking

10 răspunsuri:
| psiholoaga a răspuns:

Aparatul electric. Smulge din radacina, la fel ca ceara sau penseta (de fapt, asta si are, multe pensete mici care se invart repede). Ustura putin primele dati, dar, dupa, te obisnuiesti. Parul creste mai rar si, daca ai ochii buni, nu iti scapa niciun fir.

cami
| cami a răspuns:

Maria, nu te "depilezi" ci epilezi. Probabil ca o faci pentru prima oara. Nu-ti recomand lama, foloses-te crema. M-am fript si eu benzile alea, mai bine alegi ceva cu care stii ca da rezultate. Cum ar fi crema.

| alle529 a răspuns:

Poti folosi ceara sau aparat de epilat, eu ma epilez cu aparatul, intr`adevar in primele zile doare, dar dupa aia te obisnuiesti si nici nu`ti creste parul asa repede ca si cand te`ai epila cu lama.:*

| eu_3271 a răspuns:

Spray-ul ala e mai bun decat crema in sensul ca e mai usor de folosit. Dar mai bine mergi la salon, n-are de ce sa iti fie frica.

| Marry:X explică:

Ms pentru raspunsuri:* si cami sa stii ca e corect si a depila si a epila. am cautat in dexhee hee scrie ca a depila vine de la a epila, dar are sufixul„D"

| Marry:X explică:

Buna. hai sa va zic cevahee hee am reusit minunea de a ma depila si nu m-a durut delochee hee... m-am depilat cu spray, dar doar pica parul de la suprafatahee hee in fine merci pentru raspunsuri:*

| bonny a răspuns:

Sincer... epilatorul e cel mai bun si nu este asa de periculos ca lama sau cremele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Intradevar, benzile cu ceara rece de la Veet nu sunt bune.Nu merita, sunt bani aruncati.
Spray-ul nu stiu cat poate sa fie de bun.Probabil la fel de bun ca si crema. Dar trebuie sa te epilezi cam o data la trei zile, daca folosesti crema.

Cea mai buna solutie este ceara de unica folosinta. O gasesti prin marile supermarket-uri. Dar iti ia cam mult timp si cam doare, dar rezultatul e garantat, pentru aprox 3 saptamani.

N-are ce sa-ti fie frica la salon, nu strica sa mergi, macar de prima data, sa vezi cum se face.Multe fete merg si nu li se intampla nimic.Fii atenta sa fie curat si igienic, atata tot.

Daca totusi esti extra pudica, epileaza-te tu singura, acasa.Topeste ceara intr-o oala pe care n-o mai folosesti.Vezi sa ai si benzi din alea, pentru epilat. Dupa aceea, da-ti cu ceva pudra sau lotiune de calmare a pielii iritate dupa epilare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acasa cel mai simplu cred ca e sa folosesti benzile cu ceara, sau crema depilatoare. Insa te sfatuiesc sa mergi la salon. macar asa stii ca nu omiti niciun fir de par si nu e chiar atat de dureros. pe bune:d pentru mai multe sfaturi si intrebari poti apela la http://www.anne-sfaturi.blogspot.com/

| AndrEeA_1329 a răspuns:

DAp Sprey de la veet e ft bunlove struck smugsi usor de folosithappy