| Camelia_8424 a întrebat:

o sa trec direct la subiect...luni am fost la salon sa ma pensez si pentru prima oara m-am iritat pe frunte...raucryingam nizte bubite micute rosii care ma ustura si ma mainaca, ce sa fac sa scap de senzatia asta neplacuta si sa mai estompez din roseata? va rog ajutati-ma!

5 răspunsuri:
| Jadis a răspuns:

Da-te cu spirt si nu te mai scarpina de loc. Tre sa te abtii. Stai linistita, alea vor trece de la sine. Dar daca zici ca luni ai te-ai pensat si acum e Joi ar fi trebui sa-ti treaca, dar acum trebuie sa astepti. Poti sa te dai cu o crema hidrananta pe baza de plante, sau cu crema de galbenele. Daca nu trece trebuie neaparat sa mergi la dermatolog happy

| hiphopbeatz a răspuns:

Te poti da cu gheata, pentru roseata, iar apoi sterge-te, apoi da cu pudra antiinflamatoare.

pace!

| celmaitare a răspuns:

Iti faci ceai de musetel si apoi te dai pe zona respectiva si iti calmeaza pielea :*

| celmaitare a răspuns:

A si in orice caz nu te da cu crema hidratanta de niciun fel pentru ca fiind parfumata o sa-ti faca si mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da-te cu pudra antiinflamatoare si/sau cu crema de galbenele anticicatrizanta.happy