| nairpic a întrebat:

Buna seara tuturor! Am si eu o mica intrebare. Dupa parerea voastra si doar daca ati incercat imi puteti spune ce produse de styling pot folosi pentru a-mi aranja parul intr-un anumit fel? Sunt baiat si am incercat pana acum ceara si o crema-gel de par de la nivea.Niciuna nu m-au ajutat am parul dificil si varfurile mi se onduleaza.Ramane in tepi si nu ma asculta deloc.Parul e cam scurt nu il prea pot indrepta cu placa doar bretonul il pot indrepta.Nu am incercat niciodata un gel de par happy.Fixativul nu il prea folosesc pentru ca daca ma dau cu el nu mai pot face nimic cu parul...:/. Deci daca m-ati putea ajuta cu ce sa imi cumpar si sa folosesc chiar si cu niste videoclipuri big grin.Dau funda merciwinking

4 răspunsuri:
| JASMYNA88 a răspuns:

Cand folosesti fixativul, foloseste-l impreuna cu un pieptene, pentru ca altfel nu vei putea disciplina parul. de exemplu vrei sa il rirci in sus, tii parul cu piaptanul in sus si dai sub radacina. asa ii fac la prietenul meu si e ok. gelul ti-l face urat, adica mie nu imi place deloc! arata ud si dupa un timp nespalat.

| nairpic explică (pentru JASMYNA88):

Aha.Si daca vreau sa il ridic dar intr-o parte nu stiu daca ma intelegi.happy.As vrea sa ridic tot parul de sus si bretonul intr-o parte si anume in dreapta.happyNu stiu daca ai inteles ce vreau sa zic dar daca ai inteles si m`ai putea ajuta ar fi foarte bine :*

| JASMYNA88 a răspuns (pentru nairpic):

Am inteles ce vrei tu sa zici, pai iei partea si o pui in piaptan, il ridici un pic si dai la radacina, dupa ai daca vrei sa inclini o zona, la fel, cu piaptanul si la radacina...nu stiu daca ma intelegilaughing si cu bretonul la fel. cu piaptanul il pozitionezi in ce directie vrei, si fixativul dai. nu stiu cum suna ce am zishappy ideea e ca paipatanul sa fie des, nu rar. si faci pe bucatele si sa nu dai mult fixativ k devine cleios si lipicios. dai de la 20 cm si putin, jeturi scurte(nu radelaughing)

| nairpic explică:

Da am inteles perfect :D Asa am facut si eu cu o crema-gel de la Nivea http://www.nivea.ro/......-flexibila numai ca nu prea are fixare puternica adica numai daca apas putin pe cap se turteste repede tunsoarea.:(