| FriendsShow a întrebat:

sora mea vrea sa-si faca suvite blonde...mai intai sa si-le decoloreze dupa sa si le dea ca vopsea, intrebarea mea este dupa ce se decoloreazaa mai este nevoie de spalare sau aplika direct vopseaua?

3 răspunsuri:
| madducu a răspuns:

Dupa ce le-a decolorat(mai mult de 30 minute sa nu lase pudra decoloranta pe par!), trebuie sa se spele normal si apoi sa astepte sa se usuce.In mod normal, dupa o saptamana de la decolorare te poti vopsi.Dar nah, ea daca nu mai poate astepta sa se vopseasca...nu stiu ce sa zic,isi va distruge parulsad.
PSbig grinupa decolorare e posibil sa-i fi iesit o nuanta frumoasa de blond si poate nu va mai fi nevoie sa se vopseascawinkingVa ramane cu suvite decoloratewinking
De asta am zis mai sus sa astepte sa se usuce parul, sa vada cum a iesit iar daca nu-i place, sa se vopseasca dar peste o saptamana.
:*

| LoL a răspuns:

Trebuie sa decoloreze suvitele si sa astepte cel putin o saptamana ca sa aplice vopseaua desi recomandat e sa mearga la coafor

| Ella_2562 a răspuns:

Aplica direct...