| anonim_4396 a întrebat:

Sunt manichiurista(unghii un gel) si vreau sa imi atrag cliente. Ma puteti ajuta cu un 'text'?

Răspuns Câştigător
| Iancu_Silvan_1996 a răspuns:

"Cu strasuri, lac, orice model
Poti veni oricand la mine
Ca sa ti pun unghii cu gel.
Pentru doamne, domnisoare
Casnice sau muncitoare,
Pentru voi, fetele mele
Cele mai misto modele. "

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa i ti faci carti de vizită in care spui manichiuristă pun unghii cu gel sau aplic unghii cu gel, preț sti tu cit sa ceri, si zona unde este salonul sau faci si acasa la cliente? Si numarul tau de telefon si numele tau, si daca ai preturi bune te cheama lumea, cartile de vizita le poti pune in cutiile poștale in scari de blocuri sau le dai pe strada fetelor.

| AdinaMihaela00 a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

M-am gandit si la carti de vizita. Dar as vrea sa incep cu un 'mesaj' si nu prea am insipiratie.

| LoredanaS19 a răspuns:

Daca chiar te descurci in ceea ce faci, parerea mea este sa incerci sa te promovezi tu singura, sau chiar sa rogi niste prietene sa o faca. Pune -ti poze pe Facebook cu unghiile, roaga prietene sa distribuie, sau poti face chiar si un video profesionist in care pui unghii si etc iar apoi trimite -l site-urilor de publicitati de pe Facebook sa iti faca reclama.Sunt sigura ca daca iti vei pune ambitia, vei reusi. Multa bafta:*

| Sandor12921 a răspuns:

Ai nevoie de ceva simplu, (daca nu ai site) de ex:"Manichiurista cu experienta, realizez combinatii sofisticate de culori perfecte pentru asortarea cu vestimentatia dorita." Dar pentru a avea un succes pe termen lung trebuie sa te extinzi in mediul online, printr-un site. Si nu unul prost facut, dar ieftin. Spun din experienta, deoarece am avut o afacere in vanzarea cosmeticelor.