| anonim_4396 a întrebat:

(Acestea sunt niste intrebari adresate fetelor)
-Cum sa fac ca unghiile mele sa nu mai fie asa subtiri sa sa nu se mai rupa cu usurinta?
-Cum sa scap de rosul unghiilor(sa nu le mai rod, o lotiune ceva)
-Cu ce tratament sa imi fac unghiile sa creasca mai repede?

Sper sa imi raspundeti repede!

FUNDA!

Răspuns Câştigător
| lovecats123 a răspuns:

Pai ca sa ai unghiile mai tari ar trebui sa folosesti un lac de intarire (il gasesti peste tot si e ieftin cam 10 lei).Nu cred ca poti sa le faci sa iti creasca mai repede.Si ca sa nu le mai rozi tine minte asta (daca iti rozi unghiile o sa fi sarac laughing cel putin asa am reusit sa scap eu de rosul unghiilor cand eram mica dupa aceeasa am inceput sa imi gust parul laughing si mai stiu ca unei mici verisoare care isi baga degetele in gura parintii i-au cumparat o crema de la care i se facea rau si asa a scapat si ea de acel obicei

| anonim_4396 explică (pentru lovecats123):

Multumesc! Am incrercat faza cu,, daca le mai rozi vei fi sarac,, si nu le-am mai ros toata ziua. Cat despre acel lac, voi intreba de el la farmacie si il voi incercawinking

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am uitat sa mentionez ca atunci cand am zis ca vreau un tratament pentru a imi creste unghiile :vreau ceva natural pe care sa il fac eu

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu reusesc sa dau funda, am inteles ca in partea dreapta se afla o funda dar la mine nu este

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Primei intrebari ti-ai raspuns singura cu a doua intrebare, adica nu ti le mai rozi si-si vor reveni. Daca nu poti sa te abtii incearca sa le ungi cu ardei iute sau ceva de genul, iar cand le vei baga in gura va incepe sa-ti arda gura laughing.Iar legat de cresterea unghiilor.ce pot sa spun. Mie-mi cresc foarte repede unghiile cat si parul, semn ca mananc multe alimente bogate in calciu si mai ales fructe.Sunt obsedata de fructe. Sunt lotiuni, de exemplu, tratamentul de la Farmec care ti le intaresc si le fac mai putin casante, acest lucru stimuland si cresterea lor.Insa eu cred mai mult in metoda cu alimentatia, iti rezolva si unghiile si tot din organism..si e pe termen lung daca te tii de ea.big grin Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca unghiile sa fie mai groase si sa nu se rupa poti sa le aplici un lac incolor cu uscare rapida, iar problema cu rosul unghiilor... Ce sa zic? problema imi e familiara. Gandeste-te la microbii care iti intra in gura si apoi se duc in organism. Nu stiu nici un tratament pentru cresterea unghiilor, dar sper ca te-am ajutat!

| maaadyyy a răspuns:

Poti incerca sa-ti pui pe unghi ulei de ricin de doua ori pe saptamana si lasa-l sa actioneze 15-20 de minute la mine a functionat happy

| Pacala_Lorena_1990 a răspuns:

Aceasi probleme le am si eu dar nu am gasit inca nici o solutie!

| Ally0202 a răspuns:

Ai putea sa te dai cu lac ca sa nu se mai rupa asa de repede...am o prietena care a face exact asa...

| ciubotariualexandra a răspuns:

In legatura cu rosul unghilior...Ar trebui sa nu te mai gandesti la ele si sa nu le mai bagi deloc n gura.Eu asa am din vara si am scapat repede de rosul unghilior.P.S Eu am mai ros cate o unghie cate o data...

| anonim_4396 explică (pentru ciubotariualexandra):

Multumesc, daca as putea ti-as da funda dar nu reusesc, nu imi apare, imi poti spune unde sa dau? am auzit ca e in dreapta dar nu o vad