| summergirl25 a întrebat:

Buna,TPU! Am 11ani, la vara o sa implinesc 12.Si ma gandeam ca la vara, sa incep sa ma epilez la subrat.Problema este ca nu am spus mamei inca si nu sunt sigura ca m-ar lasa.Ea mi-a spus ca la vara o sa mergem si la mare.Nu stiu cum sa ii spun ca vrea sa ma epilez la subrat, oare sa ma dau doar cu crema depilatoare? Cand eram mai mica mi s-a spus ca pot sa incep de epilatul la 13/14 ani.Voi ce credeti? Credeti ca 12 este destul de mare? Nu neaparat de dat cu ceara, doar asa cu crema depilatoare! Daca da, sa ma ajutati cum sa ii spun mamei! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| annapwp a răspuns:

Da nu are nimic dac e dai cu crema epilatoare si eu am 11 ani si fac chestia asta.pai sa ii zici ca nu e epilezi cu lama ci o sa folosesti crema epilatoare.imi dai te rog funda?

14 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Si eu m-am epilat prima oara la 12 ani. Nu trebuie sa iti faci griji in legatura cu mama ta, este si ea femeie si cu siguranta te va intelege si te va ajuta sa gasesti metoda de epilat care ti se potriveste. Eu zic sa nu incerci cu cera deoarec doare destul de rau, mie cu ceara la subrat mi se ia si pielea. Eu ma epilez cu lama o data pe saptamana si e foarte bine, parul nu creste mai des chiar pot sa spun ca, creste mai rar.

| petrica1111 a răspuns:

Eu nu cred ca trebuie sa ii spui mamei daca te ingrijesti de corpul tau. Si poti folosi linistita crema. Nu o sa creasca mai des.

| irocku a răspuns:

Pai... eu zic sa te epilezi la subrat numi daca este un caz extrem laughing daca vrei sa faci asta sfatuieste.te mai intai cu mama ta. eu stiu ca daca te faci cu crema s.ar putea sa fie din ce in ce mai rau asa ca... in fine. nu te gandi ca va fi o padure rolling on the floor

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai par te poti epila linistita si sa nu dai cu bigul crema depilatoare este foarte buna numai sa citesti ceea ce scrie pe cutie sau tub inainte de prima utilizare
Iti spun asta deoarece daca lasi prea mult te irita foarte tare si este neplacut

| summergirl25 explică (pentru anonim_4396):

Am auzit ca daca te dai cu crema depilatoare o sa iti creasca parul inapoi mai des.Este adevarat?

| anonim_4396 a răspuns (pentru summergirl25):

Nu stiu ce sa zic
Poate creste mai des dar este mult mai slab in timp daca folosest crema pentru ca arde firul de la radacina pe cand cu bigul tai ceea ce face sa creasca mai mult este acelasi lucru depinde de alegere

| ArrianaM a răspuns (pentru summergirl25):

Nu neaparat des,dar firul va fi foarte gros si negru, am patit-o pe picioare, dar oricum, daca vrei poti da usor cu bigul si incearca sa nu te zgarii sua iriti, mult succes! happy

| val31989 a răspuns:

Daca ai par,te poti epila linistita.
Fiindca daca ai prea mult este neplacut.
Si mamei poti nici sa nu-i spui,e corpul tau,te ingrijesti de el.
Nici eu nu i-am zis mamei /...dar in fine, daca vrei sa-i zici, spune-i ca este neplacut, ca te enerveaza, ca ai 12 ani si poate te va lasa happy
Bafta.

| KostyCool a răspuns:

Daca ai foarte mult par, poti sa te epilezi, dar daca inca nu ai ajuns la pubertate nu ai de cewinking!

| summergirl25 explică:

Imi cer scuze, dar inca nu pot decide cine sa fie raspunsul castigatir!

Răspuns utilizator avertizat
| Miky03 a răspuns:

Nu e bine ce faci, trebuie sa lasi parul sa creasca mai mare ca sa il poti impleti in 3, stii tu, ca bratarile alea din ata si poti sa il vopsesti rosu ca se vede mai frumos ..cat despre maicata, daca totusi o sa vrei sa te epilezi, sa nu ii spui, poate face dracului infarct....si totusi daca tot vrei, ia o penseta si smulge cate un fir ca sa nu creasca asa de repede, sau dai foc. asculta aici, ca eu stiu din proprie experienta, merge 100% laughing

Răspuns utilizator avertizat
| lolthisisme a răspuns:

Incearca cu lama de ras.happy Mai repede si mai eficient.