| alina0 a întrebat:

TPU! Am o problema adica mi se rup unghiile(se exfoliaza) am luat vitamine si tot mi se rup nu mai stiu cu ce sa mai incerc! Va rog sa imi dati niste solutii rapide!
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Ỷηηєs a răspuns:

Buna Elisa!
Si eu aveam aceeasi problema:Mi se exfoliau foarte repede unghiile:!sad...Pana intr-o zi cand am fost la bunicamea si i-am zis problema mea[exfolierea unghiilor].Ea mi-a zis ca asa a patit si ea si ca sa te scapi de aceasta `buba` trebuie sa incingi uleiul comestibil[nu conteaza firma si sa nu il incingi foarte tare] dupa aceea stai cu degetele in vasul cu ulei pana simti ca te arde.Repeta asa de cateva ori si sa`mi spui daca merge acest leac `babesc`:*...Succes Fundaaaaa?big grinbatting eyelashes

6 răspunsuri:
| madducu a răspuns:

Am incercat eu cu ulei de masline incalzit si nu a mersstraight face
Azi mi-am cumparat lotiune Farmec pentru unghii, am auzit ca e foarte buna.Eu am dat 6 lei de la plafar dar se gasesc si in farmaciewinkingSper sa mearga:-s

| candygirl a răspuns:

Bea lapte. si mie mi se exfoliau si cand erau scurte. nici nu incapea discutie de unghii lungi. si am inceput sa beau lapte si nu se mai exfoliaza, nici nu se ruphee hee.

| Teo a răspuns:

Cumparati de la farmacie un lac pentru intarirea unghiilor.happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incinge ulei de mancare si baga unghiile acolo.o sa vezi diferenta

| MotorheadEngland a răspuns:

Draga mea,

Cea mai buna si sigura modalitate este sa folosesti Biotina C Plus. Poti arunca o privire aici: www.premiumvitae.com/nutrilite-biotina-c-plus/.
Acest produs este special conceput pentru a mentine sanatatea naturala a unghiilor, parului si a pielii. Contine colagen si vitamina C.

Ti-l recomand cu incredere. Dupa un flacon ai sa vezi rezultatele. Poti lua maxim 3 tablete pe zi.

| Bounty_7998 a răspuns:

Daca vrei ca unghiile tale sa nu se mai exfolieze si sa fie mai tari da-le cu oja mai des.