| anonim_4396 a întrebat:

am o problema, eu ma epilez cu epilatorul de mult timp si pe maini si pe picioare dar dupa 2 sau 3 zile parul creste la loc si creste destul de des nu doar cateva fire
tin sa precizez ca epilatorul e unul scump deci ar trebui sa isi faca treaba
e vreo problema cu mine?

Răspuns Câştigător
| J0B0MAT a răspuns:

Poate ca epilatorul rupe firele si nu le smulge.Se intampla si la epilatoarele care sunt scumpe.

| anonim_4396 explică (pentru J0B0MAT):

Pai si atunci e bun de aruncat la gunoi? nu ma asteptam ca un epilator de 250RON sa nu fie bun...

| J0B0MAT a răspuns (pentru anonim_4396):

Am auzit si de epilatoare la 400 de ron care nu sunt bune...

3 răspunsuri:
| ELY098723456778990 a răspuns:

Poti sa iti faci o exfoliere inainte de a te epila pentru ca uneori mai exista si fire pe sub piele.
Exfolierea poti s-o faci cu malai si gel de dus(asta este mai abraziva).Sau poti s-o faci cu zat de cafea.