| biscuiticulapte a întrebat:

Am o PROBLEMA!
Mi-am pensat sprancenele, dar nu le-am pensat bine.Stiu ca,poate,pentru unii dintre voi aceasta problema pare banala,stupida,dar chiar imi e groaza sa ies din casa...o spranceana e cu 0, 5 cm mai scurta decat era inainte(oricum inainte era prea lunga).iar cealalta e de 0, 6 cm.Problema este ca se vede; se vede ca am luat prea mult din ele,se vede ca nu sunt egale(chiar daca mama a spus ca nu se observa).Nu e prima oara cand ma pensez,dar e prima oara cand o dau rau in bara cu pensatu' asta.Ce sa fac acum? Astept raspunsurile voastre si, bineinteles dau funda!

6 răspunsuri:
| Madayna a răspuns:

Ca sa nu-ti fie rusine sa iesi din casa poti sa le retusezi cu un creion pentru sprancene iar dupa ce mai cresc ar fi bine sa mergi la un salon pentru pensat.

| SaschaM a răspuns:

Nu are niciun rost sa mergi la salon acum ca nu poate sa-ti lipeasca firele la loc. Pana cresc, foloseste un creion usor mai deschis decat nuanta lor sau un fard si completeaza cu el partea lipsa. Data viitoare cand vrei sa te pensezi, delimiteaza forma pe care o vrei cu niste corector si apoi penseaza doar firele care ies prin corector. Asa procedeaza make-up artistii profesionisti.

| MetalHead04 a răspuns:

Asteapta sa creasca, dupa fugi la salon.

| Nobody35 a răspuns:

Du-te la un salon sa ti le aduca la aceeasi forma, apoi astepti sa creasca pentru a le pensa mai bine happy.

| madalina13021997 a răspuns:

Buna nu iti face griji.
De fiecare data cand ma pensez nu imi ies egale sprancenele, si ma simt foarte naspa apoi zicand ca lumea o sa rada de mine.
Nu iti face probleme ca nu se observa, doar nu te va opri lumea pe strada sa te judece ca nu sunt sprancenele egale.
Lasa-o pe cea scurta sa mai creasca un pic, iar apoi le vei egala. Daca nu foloseste un creion pentru sprancene si alungeste-o pe cea scurta dar nu prea mult se va vedea urat.
Si nu uita nimeni nu este perfecttongue

| RooXyroox a răspuns:

Nu te stresa! nu enici o problema! asteapta sa creasca una la fel ca cealalta si dupa le pensezi la fel! mie mi s-a intamplat la fel cu parul! m-am gandit sa ma tund singura si nu a iesit prea bine dar m-am dus asa la scoala si nu a fost o problema