| Oanna96 a întrebat:

Buna TPU.Am o problema tare deranjanta.La degetele de la picioare, in jurul unghiei am pielea foarte tare si uscata.De fiecare data cand imi tai unghiile sau imi fac manichiura trebuie sa stau cu picioarele la inmuiat, altfel nu pot, dar se usuca foarte repede.1.Din ce cauza sunt asa? Ma gandeam ca poate trebuie sa-mi hidratez pielea, tin sa mentionez ca nu ma dau cu nici o crema.2.Ce pot sa fac sa nu mai fie asa? Au un aspect foarte urat. Daca ies undeva nu pot sa port sanda pentru ca se vede foarte urat.Ce sa fac?
Multumesc anticipat.Dau funda, celui mai bun raspuns.

Răspuns Câştigător
| deadlykiss a răspuns:

Incearca sa iti faci ceva tratamente. Pe partea cosmetica exista creme abrazive, uleiuri emoliente, creme puternic hidratante, masti... vezi poate functioneaza ceva din toate astea. Daca nu, s-ar putea sa ai nevoie de un medic.

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Să mă lasi să ti le masez.

| Oanna96 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Apreciez "seriozitatea ta"

| K0sti a răspuns:

Manichiura se face la maini...parca!

| Oanna96 explică (pentru K0sti):

Pardon.Voiam sa spun pedichiura.Scuze din nou.

| K0sti a răspuns (pentru Oanna96):

happy

| SaschaM a răspuns:

Da, sunt asa din cauza ca nu le hidratezi, evident. Trebuie sa folosesti un exfoliant (poate fi si zahar cu ulei) de 2-3 ori pe saptamana si in fiecare seara sa te dai cu o crema grasa sau unt de corp. In timpul zilei te poti da in jurul unghiilor cu ulei de cuticule.