| GiiaaBăă a întrebat:

Am părul destul de lung. Dacă înainte să mă culc îmi fac o codiță împletită și dorm așa, mi se ondulează părul? Căci nu vreau. Eu am părul drept drept, fără să folosesc placa, și am auzit că dacă ți-l împletești des crește mai repede. Dar eu nu vreau să mi se onduleze. Deci dacă mi-l împletesc în fiecare seară, se ondulează, sau rămâne drept?

Funditză! :X

Răspuns Câştigător
| alexandraplay a răspuns:

Da ramane un pic ondulat dar o sa se strice iti poyi prinde parul in coc dar sus ca sa nu te deranjeze love struck :* fundita?

15 răspunsuri:
| ruzycciocolata a răspuns:

Nu, nu ti se onduleaza dar are acea forma putin curbata (pe care o urasc!).

| alle96 a răspuns:

Da, se onduleaza..ma rog.depinde si de marimea parului, sensibilitate etc. dar oricum ti'ai prinde parul, noaptea, daca dormi cu el, se onduleaza :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu am parul lung, imi vine pe bust.
Si seara dupa ce il usuc cu feonul imi impletesc o coada de jos. Dimineata il am foarte odulat si cu mult volum. Il ador ce sa mai spun.
Ca sa iti stea drept prindel in crestetul capului intr-o coada de cal.

| GiiaaBăă explică (pentru anonim_4396):

Și crește mai repede? laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru GiiaaBăă):

Nu exista nici un studiu stintific care sa dovedeasca acest lucru.
Oricum parul se va deteriora daca il ti mereu prins. Deci vizitele la coafor se vor indesii un pic daca iti tocesti varfurile.
Daca iti prinzi parul azi, a doua zi lasa-l desprins si tot asa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GiiaaBăă):

Uite : http://cupcakesplendens.blogspot.com/......ntru.html.
Se vede clar ca a mai crescut si s-a indesit.

| 愛LeEu愛 a răspuns:

Se onduleaza.
Dar de ce iti strangi parul in codita impletita?

| GiiaaBăă explică (pentru 愛LeEu愛):

Ca să îmi crească mai repede. Așa am citit undeva pe net. Vreau să îl am până la fund. Ziua oricum stau cu el desfăcut.

| 愛LeEu愛 a răspuns (pentru GiiaaBăă):

Si de ce vrei sa creasca mai repede?

| GiiaaBăă explică (pentru 愛LeEu愛):

Păi îmi place părul lung. Bine, cam până la fund... mai jos nu îmi place... că doar nu's Rapunzel. Eu când eram mai mică aveam părul până la fund, și acum un an m-am tuns, și mi-a părut rău. Vreau să îl am iar lung și cât mai repede.

| 愛LeEu愛 a răspuns (pentru GiiaaBăă):

Impleteste parul dar cand te trezesti vezi ca apare oleaca ondulat, nu'i nimic, peste 1-2 ore se face din nou drept!

| ionelaela a răspuns:

Al meu nu se oduleaza decat daca este ud si apoi impletit, nici mie nu-mi place sa steie ondulat ci drept. Oricum daca il tii mult timp impletit se poate ondula dar putin.

| MaAllLYyNuTzzz a răspuns:

Nu se onduleaza, iti spun din propria experienta.

| anonim_4396 a răspuns (pentru MaAllLYyNuTzzz):

Cine te-a mintit?

| Lidia_Lidia_1986 a răspuns:

Ti se onduleaza un pic dar cand faci baie la par se face drept la loc! sper ca te-am ajutat! pup