| passenger a întrebat:

Am si eu cateva intrebari legate de culoarea parului...Pai,in primul rand culoarea parului meu este un saten deschis cu suvite blonde (toata lumea imi zice ca sunt vopsita laughing ), dar vreau sa-l mai deschis totusi un pic. Adica vreau sa fie mai blondut.
1. Ceva remedii naturale?
2. Dupa cat timp s-ar vedea rezultatele?
3.De cate ori pe saptamana ar trebui sa folosesc produsul respectiv?
PS: fundita pentru cel mai bun raspuns.

2 răspunsuri:
| passenger explică:

Si dupa cat timp se vad rezultate daca fac asta o data pe saptamana?

| lorena283 a răspuns:

Eu stiu ca este bun efectul colorant al musetelului. O solutie de clatire cu musetel confera parului blond o stralucire naturala. Ea poate fi utilizata frecventa. Aveti nevoie de: 2-3 cani flori de musetel, putin azeama de lamaie si 1/2 l apa. Se pun, in functie de lungimea parului, 2-3 cesti de flori intr-un vas. Se fierbe apa si se oparesc plantele, apoi se mai fierb la foc foarte mic, cu capac, 20 de minute. Se strecoara printr-o sita si se adauga zeama de lamaie. Se spala parul bine, apoi se clateste intr-un lighean umplut cu ceaiul de musetel. Nu se mai clateste cu apa.