| ShamelessQboy a întrebat:

Buna TPU
Am si eu o întrebare.
Ce părere aveți despre pensatul sprâncenelor la băieți?
Spre exemplu iubita mea tot insistă să mi le penseze, nu prea o las pentru ca nu îmi place si nu mi se pare normal ca băiat sa le pensez sunt ok asa cum sunt...

13 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Personal i consider fetite in corpul gresit, esti barbat acceptate asa cum esti, ne lipseste armata, asta e o mare lipsa de asta devenim niste fetite tot mai mult, femeile devin barbati

| anamariarot a răspuns:

Mie mi se pare necesar pensatul la bărbați DOAR dacă au monosprânceană, că aia chiar se vede nașpa și întunecă trăsăturile, dar în niciun caz să intervii în forma lor și să începi să arăți a femeie.

| ALGator a răspuns:

Cauta o fata normala, care nu e pitzi.

| Elena9328 a răspuns:

Un om care te iubește, te ia așa cum eștiwinking

| AdinaanidA a răspuns (pentru Elena9328):

E corect ce spui tu dar gândește-te că mai sunt și persoane care dacă rămân chiar cum sunt, nu-i mai iubește nimeni. laughing

| Elena9328 a răspuns (pentru AdinaanidA):

Tu iubești un om pentru fizic, nu pentru suflet?

| AdinaanidA a răspuns (pentru Elena9328):

Nu, nicidecum. Dar e vorba de altceva. Dacă ai un defect minor pe care poți să-l corectezi, de ce să n-o faci? De exemplu ai sprâncenele împreunate și arăți ca un viking. Ce e mare lucru să-ți corectezi chestia asta? Nu poți să mergi la absurd cu "iubește-mă așa cum sunt" că poate dai peste unul care-ți spune că el e obișnuit să se spele o dată la 3 luni. Încearcă atunci să-l iubești așa cum e. laughing

| Elena9328 a răspuns (pentru AdinaanidA):

Persoana respectivă nu a spus cauza. Deci nu văd rostul exemplului tau. Și hai sa nu exageram. Orice om care se respecta stie foarte bine cum trebuie sa fie.

| Raniaa a răspuns:

Dacă nu arată precum o omidă este perfect.

| simplegirl2 a răspuns:

Pai depinde de fiecare baiat... daca ai sprancene frumoase si nu prea groase atunci nu ar trebui sa ti le strici; dar daca iubita ta insista inseamna ca nu ii place.Tu decizi ce faci@

| ShamelessQboy explică (pentru simplegirl2):

Cred ca mai mult este o plăcere de a ei sa ma cosmetizeze ea, si nu dor cu sprîncenele insistă să îmi taie ea si sa imi aranjeze unghiile, epilatul in zonele intime etc. E cam asa; când îi cer vreo favoare mică asa ca in cuplu, o face dar zice " da dar ma lasi sa te penseze putin dacă o fac?
Cu unele chestii sunt de acord cu altele nu prea,

| MVPSH a răspuns:

Depinde de tine, daca esti casatorit cu ea, poti sa o faci, dar daca ai in jur de 16-17 ani mai bine nu. Poate se desparte de tine, iar la celelalte fete sa nu le placa de tine pensat