| Batmanuel a întrebat:

am si eu o intrebare mai ciudata, Cum pot sa fac sa port ochelari de vedere? sa nu aud raspunsuri de genul sa nu fac asta

16 răspunsuri:
| AngelCrystals a răspuns:

Foarte simplu
1)stai cu ochii in calculator si televizor mai mult de 3 ore pe zi la o distanta mai mica de 30 cm
2)cand scrii sau citesti te bagi cu ochii in caiet sau carte
simplu nu? laughing

| andreyyya a răspuns:

Pai cum a zis si AMdoar16ani@ iti poti achizitiona ochelari de protectie pentru. pc si calculator care seamana foarte bine cu cei de vedere.

| Batmanuel explică (pentru andreyyya):

Am gasit ochelari wayfarer pe un site romanesc de vanzare la 15 lei, dar la pretul asta presupun ca nu sunt de calitate sa-i cumpar?

| andreyyya a răspuns (pentru Batmanuel):

Pai probabil ochelarii de care zici tu au rame din plastic iar lentilele transparente din policarbonat care este avantajos deoarece este un material extrem de dur care se zgarie greu. Asa ca daca nu ai nevoie de ei pentru vedere ci doar pentru aspectul fizic nu vad de ce nu i-ai cumpara.

| Batmanuel explică (pentru andreyyya):

Nu doar pentru aspect fizic vroiam ceva cu filtru uv ca uneori ma dor ochii cand stau la pc sau tv

| Anonim134 a răspuns:

Iar tu de ce vrei sa porti ochelari? crezi ca`i o moda, iti zic eu. am 15 ani si port ochelari de 3 ani si 3 luni. si deja is un ghin pentru mine, ca fara ei nu ma prea descurc. + ca te opresc din diverse acttivitati! cel mai bine ar fi sa te bucuri de vederea pe care o ai acum!
poti sa ma judeci sau nu!

| barefoot a răspuns:

Ia-ti ochelari ca cei de soare, doar cu lentile transparente. Asa va parea ca porti ochelari de vedere, iar tu nu-ti chinui ochii. Deci e o situatie win-win. Parerea mea happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citeste mult.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De ce nu iti iei ochelari de protectie pentru pc si televizor? Mai bine previi ceva daca tot vrei sa arunci cu baniiwinking.

| Cherilyn a răspuns:

Tu realizezi ce spui?
Port ochelari de la varsta de 4 ani...Cred ca nu ai habar cum e sa trebuiasca sa depinzi toata viata ta de niste lentile, care te impiedica in unele cazuri sa faci anumite activitati pe care ti le doresti...
Vrei sa-ti distrugi vederea doar pentru ca vrei sa adaugi un nou "accesoriu"?
Chiar nu te inteleg... rolling eyes

| Roxin_Alex_1989 a răspuns:

Ia-ti o pereche de ochelari fara lentile speciale doar sa semene asa

Răspuns utilizator avertizat
| Batmanuel explică:

Stiu am niste gusturi mai ciudate dar vreau sa renunt la sapca si vreau sa adaug alt accesoriu si nu vreau fiindca e la moda vreau fiindca imi sta bine de aia negri cu rama mai groasa

| Alexandra301 a răspuns:

Daca tu vrei dinastia http://www.google.ro/......tp?/imgres r:6, s:0, i:76 atunci sa stii ca gasesti in magazine si nu sunt de vedere.Sunt de fake. Daca chiar vrei, singura solutie e sa iti cumperi dinastia...Bafta

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexandra301):

Astia nu sunt buni, dupa ceva ore de purtat te dor ochii de la ei.

| Ax3L a răspuns:

Stai foarte mult in fata calculatorului aproape de el, sau dati cu ceva in ochi da ceva cu care sa nu iti pierzi vederea cu totul.