| anonim_4396 a întrebat:

Am unghiile foarte mici...:d recunosc mi le mai rodeam. dar acum nu le mai rod si nu imi cresc si imi este rusine pe langa prietenele mele care au unghi mari si frumoase ce sa fac sa imi creasca unghiile mai repede cryingdau funda la metoda care functioneaza

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| sorina_2296 a răspuns:

In primul rand poate incepi sa ma asculti si pe mine si sa incerci sa nu ti le mai bagi in gura pentru ca ele se inmoaie si nu mai pot creste. Dati pe maini cu o substanta care ustura sau care nu iti place ca in cazul in care le bagi in gura sa simti gustu si sa le scoti imediat sau incearca sa iti gasesti alt tic, starngi hartie im mai dai dimn picioar gasesti tu.

| mirela07 a răspuns (pentru sorina_2296):

laughing
ai dreptate
oricum de o saptamana nu le-am mai ros si fac un tratament
sper sa functioneze

6 răspunsuri:
| Doηηa a răspuns:

Le lasi sa creasca! Si sa nu le mai rozi ca nu este binewinking, nici eu nu am unghiile foarte mari dar, nu le-am ros never! so. lasa-le, o sa creasca singure! Bafta!
pa.pa happy

| sorina_2296 a răspuns:

Si funda?

| lrls a răspuns:

Pai ar fi mai bine sa astepti sa creasca ca daca le dai cu dioferite lichiduri de crescut nu cresc frumoase si nici sanatoase. Daca nu vrei asa singura metoida este sa iti pui unghii false, dar daca nici asta nu vrei poti sa incerci sa iti ascunzi cat de cat unghiile

| brianemil a răspuns:

2 cuvinte: unghii false.

| mirela07 a răspuns:

Eu totusi aas vrea niste metode ...sa le fac sa creasca mai mari dar fara sa dau cu substante de la magazin auzisem de ulei de richin apoi de galbeenus de ou alte metode mai stiti?