| anonim_4396 a întrebat:

Buna tpu...cine stie niste metode de albire a dintilor mai rapid.dar care sa functioneze?

16 răspunsuri:
| brandiburu a răspuns:

Da. Se cheama vizita la dentist. Asta daca tii la dintii tai. Daca nu, poti gasi in comert o gramada de solutii minune. Dar sa nu te mire daca vei cauta, peste maxim 1 an, un dentist pentru a-ti reface dantura.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Te duci la un cabinet si ceri tratament pentru albirea dintilor.
Daca nu pui sare + pasta de dinti, dar nu e destul de rapid.(e mult mai bine decat doar pasta)

| ginaosar a răspuns:

Vezi aici http://edent.cabanova.com/albirea-dintilor.html
Este foarte bun sper sa te ajute

| Tzukushi a răspuns:

Citeste aici despre albirea naturala a dintilor, experienta personala

http://mariabeautytips.wordpress.com/......i-sfaturi/

| RandomGirl a răspuns:

Hey!
Am fost recent la stomatolog pentru niste carii si am cerut un sfat pentru cum as putea sa imi albesc dintii, iar doamna stomatolog mi-a recomandat pasta de dinti Sensodyne ProSmalt, care pe langa faptul ca iti intareste smaltul are un efect de albire dar lent. O folosesc deja de o luna si chiar am observat ca mi s-au albit dintii, o nuanta, dar tot e ceva...ea mi-a zis sa o folosesc timp de 6 luni si de asemenea sa ma spal cu bicarbonat de sodiu o data pe saptamana, iar efectul lui l-am remarcat dupa prima spalare chiar iti albeste dintii!
Dar ai grija cu el nu te spala zilnic pentru ca iti deterioreaza treptat smaltul.
Sper ca te-am ajutat happy

| ?e?B?? a răspuns:

Sal! Stiu ca ti s-ar parea ciudat dar foarte eficient este bicarbonatul de sodiu cu zeama de lamaie. Faci o pasta si apoi o pui pe periuta de dinti (ca si cum te-ai spala pe dinti obisnuit). Dupa vreo 3 minute te clatesti si se simte diferenta crede-ma!
Este bun si pentru albirea unghiilor.
Funda?

| FashionVictim93 a răspuns:

Eu dupa ce folosesc pasta de dinti(in general folosesc Blend-a-med 3D white sau o alta pasta din categoria Blend-a-med si daca se poate cu factor de albire eu sunt multumita de aceasta pasta ) dimineata si seara. odata pe saptamna dimineata ma spal dupa pasta de dinti cu o felie de lamaie a carei zeama o pun intr'o cescuta si o aplic cu ajutorul periutei de dinti(va avea un gust acru de lamaie dar iti va oferi dupa cateva spalari de genul albul dorit plus ca iti va intarii dinti si ii va face mai sanatosi plus o respiratie proaspata, daca doresti poti face chestia cu lamaia in fiecare dimineata). Sper ca ti'am fost de ajutor happy

| Reanna a răspuns:

In afara de albirea dintilor de la cabinet :
- de speli des pe dinti cu pasta de dinti
- mananci fructe care ajuta la albirea dintilor, exemplu : banane
- mesteci guma de mestecat care albeste dintii

Răspuns utilizator avertizat
| Popdianna a răspuns:

Eu am găsit aici https://albiredinti.cabanova.com

Sper sa te ajute

| nastasevioleta a răspuns:

Capsunile sunt foarte bune pentru albirea dintilor, cel putin la mine functioneaza.Capsunile - foarte gustoase, aceste fructe ale verii te pot ajuta sa iti albesti dintii. Iata cum le folosesti: maseaza dintii cu aceste fructe pisate; cu grija insa, deoarece samburii acestora pot ataca smaltul dintilor.

| nastasevioleta a răspuns:

Capsunile - foarte gustoase, aceste fructe ale verii te pot ajuta sa iti albesti dintii. Iata cum le folosesti: maseaza dintii cu aceste fructe pisate; cu grija insa, deoarece samburii acestora pot ataca smaltul dintilor.

| nastasevioleta a răspuns:

Si merele sunt foarte bune pentru albirea dintilor.dar dupa ce mananci un mar, se recomanda sa iti clatesti gura cu apa pentru a indeparta de pe dinti zaharul si acidul din continutul acestora. sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

| Anda4Smile a răspuns:

Ori mergi la un cabinet special pentru albirea dintilor sau daca vrei sa tii albesti acasa foloseste bicarbonat si zeama de lamaie de fiecara data cand te speli pe dinti.

| andreeadeadea a răspuns:

Gasesti aici cateva metode naturiste pentru albirea dintilor acasa:http://www.i-medic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-albirea-dintilor. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| IasminaAlexandra16 a răspuns:

Cu ulei de floarea soarelui 25 de minute dsu bicarbonat de sodiu c+pasta de dinti sau fructe sau te duci la un cabinet stomatologic