| xVogue a întrebat:

De ceva vreme am invatat cum sa imi fac bucle cu placa de par, dar mi-l cam arde si nu vreau sa imi stric parul cu toate ca buclele sunt sublime. Ce imi puteti recomanda impotriva arderii parului?

7 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Eu folosesc de la Syoss. E foarte bun.

| darrio2007 a răspuns:

Sa nu mai folosesti placa.Foloseste un pheon.

| raluk27 a răspuns:

Nu folosi placa pe parul foarte ud si aplica un produs pentru protectie termica, gen spray. Totusi nu folosi placa un exces. Mie mi se pare ca ies mai bine, buclele facute cu foehn-ul si peria mica. Tin mai mult si nu degradeaza parul, ca placa.

| Dianatips a răspuns:

Eu am avut de la Syoss un spray care cică protejeaza termic părul dar e un mare bullshit.
Dacă pulverizezi de 2 ori pe aceeaşi porţiune, poţi să mergi să-ţi speli părul din nou. Îl murdareşte efectiv.
Este de la Wella un ser şi e în jur de 70 de lei.

| Ryo a răspuns:

Buna! Poti mai bine sa iti impletesti parul in coada spic dupa ce il speli(dar totusi sa fie putin uscat) iar dupa cateva ore o sa vezi ca raman niste bulcle foarte dragute, apoi date cu fixativ si ramane ceva timp asa. happy

| xVogue explică (pentru Ryo):

Am un par foarte pretentios. Sta doar drept. Am incercat o gramada de metode pentru a mi-l face cret dar dupa 20 de minute iar se facea drept si acum ca am gasit metoda asta de a-l face cu placa si vad ca imi sta si e mai voluminos nu as renunta la metoda asta, deoarece parul meu nu are deloc volum, sta lipit de cap si drept.

| Ryo a răspuns (pentru xVogue):

Da te inteleg si parul meu e moale si se deterioreaza foarte repede sad Daca iti place mult cum iti sta foloseste un balsam pentru al mai proteja, eu am folosit multe dar cel de la Pantene mi se pare cel mai bun, si incearca sa nu il faci prea des totusi happy