| Andrusk2 a întrebat:

De la un timp nu mi se mai indreapta parul. Am luat ieri o placa noua, la 200 de lei si tot nu se indreapta. care poate fi cauza?

1 răspuns:
| Justme1307 a răspuns:

Probabil ca ai parul foarte cret. Daca parul tau este mai cret, atunci trebuie sa insisti mai mult. Nu ajunge sa treci placa de doua ori prin par ca acesta sa se indrepte. De asemenea, incalzeste bi e placa, seteaz-o la putere maxima si incearca sa nu iti intinzi parul imediat dupa ce l-ai spalat. A doua zi dupa spalare ar fi mai indicat.