| Ninaa a întrebat:

Cosmeticiana poate scoate puncte negre?

Răspuns Câştigător
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Punctele negre nu constituie neaparat o infectie, ci mai mult efectul unui ten gras.Initial poti apela la o cosmeticiana, dar, atentie-ea o sa te indrume spre cat mai multe sedinte. Obisnuieste-te sa folosesti acelasi sapun de fata, de preferat cu glicerina si aplica pe fata comprese cu infuzie(ceai)de menta, musetel sau coada soricelului.Menta are efect calmant si se poate combina cu oricare dintre celelalte doua, care au calitati dezimfectante.La 200ml apa clocotita pui o lingura de musetel sau coada soricelului( uscate)si folosesti dimineata, odata in timpul zilei si inainte de culcare, din aceeasi cantitate de infuzie, aplicata pe o compresa si tinuta cam 15 min(umezind-o de 2-3 ori in acest timp).La fiecare infuzie poti adauga o lingurita de menta.Nu folosi de la farmacie, praful acela in pliculete.Acum e sezonul cozii soricelului si al mentei.Musetelul nu stiu daca a aparut peste tot inca.

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le scoate dar nu remediaza definitiv problema. Astfel de probleme de ten le rezolvi eficient cu un medic, cu niste analize in prima faza si cu un tratament corespunzator.

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru Ninaa):

Da, medic dermatolog si sa iti spun sincer nu stiu cu exactitate cat ar costa, difera de la medic la medic si clar mai intra in discutie si gravitatea problemei cand este vorba de pret. In tot cazul nu cred ca ar fi chiar foarte ieftin. Asta poti afla cu exactitate numai daca discuti direct cu un doctor de specialitate.

Răspuns utilizator avertizat
| agnessme a răspuns:

De ce nu folosesti acasa simplu si ieftin cosmetica pro? eu le folosesc si sunt ff multumita. http://margocosmetics.ro/......dula-.html margo cosmetics. daca accesezi siteul vei vedea si un catalog online pe care poti sa te uiti ce te intereseaza. pot sa te ajut sa alegi si comanzi prin adresa de email : theLady077@yahoo.com primesti prin posta colet si platesti ramburs, oriunde in tara. te pup

| IuliaT900 a răspuns:

Eu zic ca da poate o cosmeticiana sa scoata puncte negre deoarece si eu tot acolo mi le scot. Funda?