| Missie997 a întrebat:

Buna TPU :* deci treaba sta in felul urmator vreau sa ma ingras, pentru ca sunt cam slabuta (toata lumea imi spune ca sunt mica si ca nu ar trebui sa arat asa la 17ani) si as vreau sa va intreb ce pastile/vitamine chestii din astea as putea lua de la farmacie pentru pofta de mancare etc. ce mi-ati putea recomanda va rog si nu vreau raspunsuri incearca sa mananci de mai multe ori pe zi straight face.

3 răspunsuri:
| Etelca a răspuns:

Hei.Cel mai bine intrebi farmacista sau un nutritionist.Pentru a te ingrasa in mod sanatos, nu manca multe porcarii fast food, ciocolata sau sucuri carbogazoase.Du-te la sala si fa exercitii cu greutati pentru a dobandi masa musculara, astfel aratand mult mai bine si punand in greutate.Bafta!

| Mirunaaaa a răspuns:

Îţi recomand CAVIT.Şi eu aveam probleme cu pofta de mâncare, făceam anemie mare pentru că nu mâncam, până am început cu cavit şi incetul cu încetul mi-a mai crescut metabolismul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tonotil-n. Sunt foarte bune la gust si dau o pofta de mancare de iti vine si sa dai spargerea doar ca sa mananci. Imi amintesc ca veneam de la scoala si 4 fripturi bagam in mine pe putin si tot nu ma puteam satura laughing.

Dar nu prea asta e secretul cand vrei sa te ingrasi. Ideia este sa-ti faci un program si sa mananci la orele alea. Pe langa mancare poti sa-ti iei ca desert 2 ciocolate. Mama s-a ingrasat si la ea tot ce s-a schimbat a fost ca manca o ciocolata in fiecare zi. laughing

Mai sunt si bauturile proteice sau cele pentru aport kaloric. happy