| AnaMariarecan17 a întrebat:

Fetelor,ce sampon, balsam sau tratamente folositi?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna happy.

Folosesc samponul Yves Rocher pentru radiatii aurii. Si sunt foarte incantata de stralucirea care o obtin. Si vreau sa incerc si un sampon Syoss pentru stralucire si unu uscat.

Balsam folosesc Garnier cu Avocado si Unt de Shea, ii da stralucire, il lasa moale si il descurca dar ma intelegeam mai bine cu Revalit.

Tratament : vreau sa imi iau unu de la phyto pentru par gras. Si folosesc de la Gerovital un ser pentru varfuri despicate pentru preventie. happy

Tu ce folosesti?

| AnaMariarecan17 explică (pentru anonim_4396):

Sampon si balsam de la Kerastase, si lunar il dau cu ulei de ricin happy :*

| anonim_4396 a răspuns (pentru AnaMariarecan17):

Am incercat si eu cu ricin o data dar nu il suport ca textura si miros sad.

9 răspunsuri:
| maria999 a răspuns:

Eu folosesc sampon si balsam de la head&shoulders cu mar.Sunt foarte bune eu sunt multumita de aceste produse.

| a răspuns:

Heii. Eu am avut probleme cu căderea parului, asa ca am folosit, si inca folosesc Gerovital Anticadere. Este tratament. Este foarte bun, in caz ca ai astfel de probleme. Gerovital are mai multe game de sampoane. Iti poti alege in funcție de problema. :*. este eficient si ieftin! Bafta :*.

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns:

Eu imi fac masti homemade pentru par. http://www.perfecte.ro/......natos.html
http://www.divahair.ro/......le_parului
Vreau sa imi las parul lung si caut tot felul de masti pe internet pentru ingrijire...chiar am gasit si un sampon homemade cu care ma spal odata pe luna : un ou, o lingura de lamaie jumatate de cana de ceai de urzica, sapun pe baza de ulei de masline razalit in compozitie (depinde de lungimea parului cantitatea ingredientelor).
Folosesc un sampon de la Forever Living Products (o firma asemanatoare Avon sau Calivita, dar la ei toate produsele sunt bazate pe Aloe Vera) care are aloe vera si ulei de jojoba...este intr-adevar putin mai scump decat cele obisnuite pentru ca este bazat pe aloe vera, este mai natural si nu are chimicale, dar merita.( https://www.foreverliving.com/marketing/Page.do?name=AloeJojobaShampoo )
Balsam, folosesc din aceeasi gama, tot cu aloe vera si ulei de jojoba.( https://www.foreverliving.com/......ng/Page.do
Aceste produse sunt naturale si imi plac tare mult. Tatal meu este inscris la aceasta firma, pentru ca este asemanator, dar putin diferit procedeul ca si la Avon : trebuie sa te inscrie cineva care este inscris deja (ca si un sponsor) si trebuie sa faci comenzi de cel putin nu stiu cati lei...Deci daca ai vrea cumva sa ti le cumperi si tu este putin mai complicat.
Imi fac masti cu uleiuri, de exemplu: ulei de ricin, ulei din seminte de in si ulei de jojoba...le poti gasi in farmacie.(nu stiu daca in toate, dar exista).
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| AnaMariarecan17 explică (pentru ღLiFeHaSMeAiNgღ):

Mersi mult, imi pare rau ca nu pot da mai multe funde :*

| ღLiFeHaSMeAiNgღ a răspuns (pentru AnaMariarecan17):

Nu-i nimic...Imi pare bine ca ti-am fost de ajutor!winking :*

| PunkyBrunette a răspuns:

Sampon: Syoss, Nivea for men... Dar vreau sa incerc ceva nou, asa ca probabil o sa-mi iau un Garnier/ Nivea cat de curand
Balsam: Syoss
Tratamente: Nu folosesc... Poate se pune protectia termica( Syoss- dar vreau sa gasesc ceva mai bun)

| anonim_4396 a răspuns (pentru PunkyBrunette):

Eu am citit ca sampoanele Garnier fac matreata, majoritatea reviewurilor spuneau asta :-s.