| Kosminutza12 a întrebat:

Imi spuneti, va rog, ce e la moda pentru fete de 12-13 ani in acest sezon, va rog? Ma refer la imbracaminte si frizura! Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| MyToXicRoMaNcE a răspuns:

Pentru fete trebuie sa fie ceva foarte lejer si cochet.frizura trebuie sa fie edie nici lunga nici scurta, si initial daca se poate breton.
imbracaminte:Jeans rupti(zgariati)+tricou cu model dar simplu.
Frizura: ceva cu suvite(pe breton daca se poate-intr-o parte; de preferat rosii)
+daca nu se poate pe breon, undeva in partea stanga mai spre fata!
sper ca te-am ajutat(p.s nu am luat din nici o revista, dar consider ca se poarta)

4 răspunsuri:
| IceCrEaMGiRl a răspuns:

Pai...Noua moda este complet nebuna si neobisnuita, deci nu cred ca iti va placea noutatea pe care s-ar putea sa o afli mai devreme sau mai tarziu! Iar cat despre frizuri...Hmm,nu este chiar o noutate, dar totusi stilul Emo a devenit popular si nu imi place asta.Si ca sa ai o mica idee pentru haine, sa stii ca basketii, bluzele negre cu capete de mort sau meme faces, blugii rupti sau stramti sunt foarte populari!

| kindofart a răspuns:

Intra si tu pe Adolescenticool pe Facebook si o sa gasesti o multime de idei!

| camyelena a răspuns:

Se poarta puloverele cat mai largi si comode cu diverse modele, culori si putin sclipicioase. Dar si bluze finute ca de domnisoara de culoarea crem-rozaliu sau corai.
Pantalonii sunt de preferabil inchisi, iarna si deschisi vara. Blugii nu trebuie neaparat sa fie albastrii. Sunt frumosi si in alte culori precum bleu-verzui (spuma marii), gri sau negru.
Ca incaltaminte se poarta UGG-urile sau cismultitele cu tinte sau tepi.
Iar ca geaca, nu se mai poarta obisnuita geaca neagra de fas cu blanita, ci o geaca de culoare deschisa, precum bej sau chiar maro.
Sunt la moda si fesurile crosetate cu mot sau cu urechiuse de pisoi sau ursulet panda.

Sper ca ti-am fost de folos happy
... funda te rog big grin