| EmyEmilush a întrebat:

in ultima vreme m`am cam ingrasat in zona taliei. x_x... Ce as putea face pentru a slabi? pentru cele mai bune raspunsuri promit fundita :X :*

Răspuns Câştigător
| debarba a răspuns:

Eu am slabit de la 120kg la 80kg in 4-5 luni. Am evitat sa mananc preparate dupa ora 17:00 iar carnea fara excese. Acum depinde de tine si de regimul tau alimentar de felul corpului, pui usor, pui greu pe tine. Sunt factori care conteaza. Poti lua suplimente pentru slabit dar fara a face exces. Zona taliei este o zona cu probleme mai ales la femei. Nu cunosc anumiti factori care tin de corpul tau de regimul tau alimentar de cat de mult efort depui zilnic. In principiu pentru a da jos din mijloc este nevoie de miscare aeroba: alergat, bicicleta si suplimente nutritive. Genuflexiunile sau flotarile nu te ajuta in subtierea taliei.

10 răspunsuri:
| Jello a răspuns:

Uita-te aici

| CosmiNeeel a răspuns:

Fa zilnic cate 50 de genoflexiuni in mod constant.Adica 10 acum, 10 peste 20 de minute si tot asa, apoi din ce in ce mai mult.Te va ajuta foarte mult, iti spun din propria experienta. Succes happy:*

| ElleAhx a răspuns:

Incearca sa faci sport (cum vremea nu e prea favorabila pentru alergat in parc, poti sa folosesti stepperul), gimnastica - abdomene, genoflexiuni etc. iar cat despre mancare. nu mai manca dulciuri sau carne in exces. incearca fructele si legumele si sucurile naturale si vezi daca apare vreo schimbarewinking

| ExXify50 a răspuns:

Pai incearca sa faci inainte de culcare abdomene si incearca sa mananci mai putin sau fa sport mai mult.

| EmyEmilush explică (pentru ExXify50):

Sa stiti k fac abdomene cate 60 pe zi big grin

| MaNNNNNNNiak a răspuns:

Este normal ca intre varstele 12 - 15 anii sa apara anumite schimbari " A lua in greutate 1; 2; 3; 4; 5 k. Apar cosurile.". Mrg sa iti rasp mai concret la intreare nu iti face griji o sa cresti in inaltime si nu o sa se vada. Daca chiar vrei s slabesti nu mai manca cu paine nu mai manca carne de porc dupa viecare masa ai grija sa faci miscare. Seara nu mananci decat un mar par... Etc. Daca vei face asta vrei slabi. O sa s vada in 1 - 2 luni. (sper ca ti-am fost la folos ) Mult noco :*

| MaNNNNNNNiak a răspuns:

Ai promis funndita da odata fundita aia happy

| Darkerblack a răspuns:

Poti incepe prin a tine regim sau sa mergi la sala.

| IoanaD a răspuns:

Ai putea sa incepi prin a face sport din ce in ce mai mult.Este sanatos si este bun pentru slabit si sa nu mananci alimente cate ar putea sa te ingrase