| livana a întrebat:

Eu de vreo citeva luni am cearcane si nu stiu cum sa scap de cearcane ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| Annyya a răspuns:

Probabil din cauza oboselii, incearca sa te odihnesti mai mult. Aveam si eu cearcane cand nu dormeam suficient, mai ales in timpul scolii.
Uite cateva sfaturi: http://www.topsanatate.ro/......-post.html

3 răspunsuri:
| kzd a răspuns:

E de la oboseala. Odihenste-te mai mult si o sa dipara treptat.

| LittleLady a răspuns:

Problema asta o aveam si eu atunci cand mergeam la scoala dar acum e cand a inceput vacanta nu mai am.Nu stiu exact care e problema banuiesc ca stresulsi rutina zilnica e de vina.Eram permanent stresata ca n-am timp sa invat si sa imi fac temele:ma culcam tarziu din cauza lectiilor si tot mai aveam de invatat si a doua zi dimineata. Aveam o colega care statea noaptea pana tarziu pe afara cu prietenii si cand o sunam imi zicea ca nici nu-i pasa de teme.Eu lucram cate 2-3 ore la o compunere iar ea o faceam in juma' de ora si nu lua note rele niciodata.si bineinteles nu avea nici urma de cearcane.Deci rapunsul la intrebarea ta ar fi sa fii mai calma si sa te gendesti ca ai timp sa la faci pe toate.Macar ideea asta o sa teincurajeze si ai sa vezi ca o sa fie mai bine.A si fii mai increzatoare si incearca sa vezi tot timpul ppartea buna a lucrurilor, pentru ca ea, oricat de micuta ar fi, exista SIGUR.
MULTA BAFTA SI ASTEPT RASPUNS DE LA TINE! te pup.

| MoZila15 a răspuns:

Cearcanele pot aparea de la oboseala, sau vreo alergie, de la alimentatie sau poate fi si o boala la ochi dar daca e grav mai bine consulti un medic.