| YQANA a întrebat:

La scoala mea se organizeaza halloween! si sunt in grupa de organizare. si as dori sa ma imbrac ceva m-ai special m-am gandit la o balerina sinistra! ceva de acest gen sau o mireasa moarta! dar cum sa imi fac hainele! eu am o pereche de colanti negri si balerini tot negri si un maieu negru si o fusta din aceaa ca din panza nu stiu sigur materialul dar care este asa "infoiata" sa zic laughing. Si sa ma machiez negru ca si cum asa fi plans! Va rog m`ai dati-mi ideei! DAU FUNDA! Multumesc:*.

4 răspunsuri:
| supermamici a răspuns:

Ai putea sa folosesti pictura fetei, culoare vanata. eventual un felinar, iar fusta sa fie foarte lunga (siincomoda) iar pentru efect o poti uda la capat din cand in cand, cu apa amestecata cu vopsea rosie sau neagra (daca nu se vor supara organizatorii). Si un voal ar fi bun. Daca te avantajeaza mai bine sub voal te-ai machia sa ai o figura angelica si rece decat plansa, pana la urma vei fi mireasa moarta nu vaduva neagra. ai putea sa iei un mic mp3 player, sau telefonul pe care sa instalezi niste sunete ciudate, cand apesi o tasta sa se auda un tipat infricosator de femeie, urlete de lupi, scrasnit de usi orice ar da bine pe moment. Poate iti vine imaginatia dupa ce citesti si acest articol: http://www.supermamici.ro/organizeaza-acasa-o-petrecere-de-halloween/

| GatitulMiresei a răspuns:

Alege o rochie care a mai fost purtata,
sau una scurta daca vrei

Iar pentru machiaj, incearca la magazinele cu rechizite, vopsele speciale pentru fata (pentru copii)

| 2bro5 a răspuns:

Baba-fotbalist... O idee banala, amuzanta dar foarte efectiva. Vei fi cea care va fi vazuta prima si vei avea cel mai discutat costum de halloween. (Tip : tricou de fotbal cu o minge in spate (mingea va fi gheb) niste adidasi si inca o minge in mana)

| YQANA explică (pentru 2bro5):

Foarte intelegint!winking Daca nu stii NU. te m-ai baga si nu mai da raspunsuri tembele happy.