| DyanneDolce a întrebat:

M-am gândit să mă epilez pe mâini cu cremă depilatoare,dar cum am auzit că are acelaşi efect ca lama, m-am hotărât ca după aceea să "sacrific" o bandă cu ceară rece ca să smulg rădăcinile şi firişoarele rămase.Credeţi că este o idee bună? Mulţumesc!

2 răspunsuri:
| AlinaPristavu19 a răspuns:

Da este, dar incearca mai intai pe o zona mica sa vezi daca te iriti, iar dupa ce te epilezi aplica pe maini o crema calmanta.

| ioNUTzB00S a răspuns:

Nu prea cred teva durea dar daca tu poti suporta asta e treaba ta te sfatuiesc sa folosesti crema