| PinkPanther a întrebat:

Pentru fetele de pe TPU, care au ceva cunostinte despre subiect, sau are au incercat.
Ce parere aveti desppe epilarea definitiva? A-ti facut asa ceva? Cat de eficienta e? M-ar interesa mai mult epilarea cu ipl, ma gandeam sa imi fac si eu, dar inainte de a ma apuca de asa ceva, vreau sa ma interesez la celecare si-au facut sau stiu despre ce e vorba, ca sa nu arunc banii pe geam. mersi

6 răspunsuri:
| RememberTinKode a răspuns:

Si pe mine ma intereseaza epilarea feminina.
raspuns:1. poate provoca cancer in unele cazuri 2. sunt barbati carora le place ca femeia sa aiba par pubian si carora le e scarba de ea daca nu are, asa ca think about it twice

| PinkPanther explică (pentru RememberTinKode):

Despre partea cu parul pubain imi asum riscul, mai imporant e sa ma simt eu bine in pielea mea, iar lipsa parului in zona intima ajuta si la o igiena mai buna. In plus eu nu am auzit de nici unu caruia sa ii placa parul acolo

| RememberTinKode a răspuns (pentru PinkPanther):

Daca esti sigura go for it, eu glumeam oricun in psoturi, dar sa stii ca sunt barbati (nu baieti) carora le plac, cei old fashon..cunosc 3

| Andreea9595 a răspuns:

Buna. Epilarea definita m-a interesat si pe mine. Problema este ca peste un an o sa trebuiasca sa o faci din nou din cauza ca o sa iti apara inca cateva mici firicele de par. Cel mai important este ca toate chestiile care sunt pe baza de laser (cum ar fi epilarea) sunt cancerigene. Poti (nu sigur, dar s-ar putea) sa ai o surpriza neplacuta: cancer de piele. Poti consulta un medic pentru a afla mai multe detalii si reactii adverse. Succes!

| PinkPanther explică (pentru Andreea9595):

Aia pe laser provoaca cancer, dar sunt mai multe tipuri. Cea cu ipl, se bazeaza pe lumina si nu provoaca cancer. Iar daca mai cresc dupa un an careva fire prefer sa merg o data pe an sa ma fac decat sa merg in fiecare luna.

| Bibiuca a răspuns:

Hei. Si pe mine m-a interesat acest subiect. Epilarea definitiva este in primul rand cam scumpa(nu exagerat, dar totusi scumpa). In al doilea rand, rezultatele nu sunt 100% sigure, astfel, da roade doar daca esti bruneta de fel si pilozitatea este destul de ridicata. La persoanele blonde(natural) de exemplu este probabil sa nu fie foarte folositoare. Din cate am inteles ai nevoie de mai multe sedinte in functie de zona pe care vrei sa o epilezi definitiv. Exista riscul totusi sa iti mai apara cateva fire de par(dar nu la fel de multe). Sper ca te-am ajutat. big grin