| MoroșanuGigi324 a întrebat:

Bună TPU!
Sunt băiat am 14 ani și 5 luni și nu îmi place nasul meu...
Dimensiunile lui sunt:
- inaltime : 4 cm
- lungime : ----- > Sus: 1 cm
(însemnând fix de
unde incepe nasul)
Mijloc adică cm de unde incepe nasul : 2, 5 cm
Jos fix unde se termină nasul : 3, 5 cm
Și lățime 4 cm.
Nasul meu are o formă ușor alungita!
Întrebările mele sunt următoarele, dar sper sa nu fiu luat la mișto vreau răspunsuri concrete nu da și nu, vreau ceva dezvoltat.
Întrebările:
1. Cum as putea să îl fac să pară mai mic dar fără machiaj?
2. Rinoplastia de la ce vârstă o pot face și pot face și deviație de sept in același timp?
3. Care sunt șansele ca nasul meu să mai crească și cu cât aproximativ.
4. Ce zice nasul meu despre mine am văzut că cică în funcție de nasul pe care îl ai el zicea ceva despre tine.
5. Am văzut pe YouTube niste videoclipuri in care daca faci niste exercitii nasului ai putea sa îi modifici forma sa și a cartilajului. In comentarii am văzut niște oameni care ziceau că merge și că au avut rezultate. Cat timp ar dura efectul masajului daca ar merge? Ar fi permanent?
M- ar ajuta sa îmi modific nasul? Merita sa incerc?
Las linkurile de la videoclipuri aici:
https://youtu.be/tp_oUgeaQ18
https://youtu.be/0p1HKw3e_Pw
Încă ceva daca as face ce face tipul in videoclipul asta : https://youtu.be/FZ1SqPbyYsA
Aș putea avea un maxilar (jawline) mai definit și fără grăsime pe el?
Mulțumesc anticipat știu că am scris mult.
M-ar ajuta enorm daca cineva mi-ar răspunde la tot ce am scris concret și dezvoltat și sa vina și cu argumente + sfaturi.
Vrei să dai mai multe detalii despre întrebare?
Și încă ceva dacă aș face rinoplastie cat s-ar putea lua din nas?

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Fetelor le plac baietii cu nasul mai lung (stiu ele de ce happy ).
Daca totusi vrei sa-ti aranjezi nasul, atunci inscrie-te la un club de box. big grin

| AlexandruAdy a răspuns (pentru Bula):

Doar Bulă poate reuși să răspundă așa?

| Bula a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Nu, totii cu experienta de viata cunosc aceste "detalii". tongue

| Brizbriz a răspuns (pentru AlexandruAdy):

"acum 38 minute | Bula a răspuns:
Fetelor le plac baietii cu nasul mai lung (stiu ele de ce happy )."

se pare ca ele stiu de ce, dar tu NU
cauta pe google "Cyrano de Bergerac", o sa ai o surpriza... MARE

| AlexandruAdy a răspuns (pentru Bula):

Alții pot avea școli, licee, masterate și de toate, dar tu ai școala vieții, ăăă?

| Bula a răspuns (pentru AlexandruAdy):

Am SI scoala vietii! tongue

| Violleta2022 a răspuns:

Nu te-ai saturat de cat SPAM pui pe forum?

| Ald527893 a răspuns:

Eu am 15 ani si sunt fata si consider ca baietii cu nasucul mai mare(nu vreau sa jignesc)sunt foarte draguti pentru mine.Consider ca ar trebui sa ti lasi nasul asa cum este si pe viitor poate o sa iei o decizie in privinta lui.Raspunsul meu nu a fost dat pentru misto sau sa te injosesc.Succes in continuare!

Răspuns utilizator avertizat
| Ald527893 a răspuns (pentru MoroșanuGigi324):

Pai spre exemplu, crush ul meu poarta ochelari si cand si așează pe nas se poate observa ca il are putin mai marisor(incerc sa explic fara a jigni).Si pentru mine faptul asta ma face sa l plac mai mult, nu pentru ce se zice despre baietii cu nasul putin mai mare, pentru simplul fapt ca este natural.Si raspund la intrebarea ta:
Nu, nu este mare, este drăguț.