| andreutsza98_1500 a întrebat:

Buna TPU.vi se pare ca sunt grasa? adica am 1, 69 si 45 kg. mie mi se pare ca sunt grasa si sunt foarte complexata de lucrul asta! imi puteti spune greutatea ideala la inaltimea mea? fundoi

22 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Nu esti grasa.
Iti spuneam mai sigur daca specificai varsta.Dar oricum pentru inaltimea ta nu esti grasa.
Calculeaza tu greutatea ideala aici: http://calculator-greutate-ideala.host22.com/

Bafta:)

| MariaMonica a răspuns:

laughing Eu am 1 60 si vreo 48 de kg, si tu zici ca esti grasa? laughing... Sincer eu vreau sa mai ma ingras 2 kg :-ss, mi se pare ca sunt mai slaba decat trebuie (chiar daca toata lumea imi zice ca sunt bine asa) NU esti deloc grasa happy La fete greutatea trebuie sa fie -10 din inaltime, adica daca ai 1 69 trebuie sa ai 59 de kg ( Bine, aici mai conteaza si varsta ...etc ) In orice caz nu trebuie sa slabesti!

| Brigi_5231 a răspuns:

Nu esti grasa. Pentru inaltimea pe care o ai cred ca esti putin prea slaba. Nu trebuie sa iti faci probleme; la inaltimea ta e aproape bine grautatea ta. happy

| Brigi_5231 a răspuns:

Nu esti grasa. Pentru inaltimea pe care o ai cred ca esti putin prea slaba. Nu trebuie sa iti faci probleme; la inaltimea ta e aproape bine greutatea ta. happy

| LiaYapp a răspuns:

Nu esti grasa...greutatea ideala pentru inaltimea ta este de cuprinsa intre 57.1 si 71.4 kg. Poti sa te verifici aici http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

| birdie14 a răspuns:

Nu esti grasa deloc.La inaltimea ta 45 de kg este foarte bine.NU esti nici slaba, nici grasa.Nu te mai complexa degeaba.

| NothingImportant200 a răspuns:

Doamnee, daca tu esti grasa, nu mai stiu ce sa zic de ceilalti. Greutatea ideala ar fi cam de 55-56 kg. Esti FOARTE slaba!

| alexandra22 a răspuns:

Tu esti foarte slaba.la inaltimea ta trebuie sa ai aprox 60kg.eu la 1, 50 am 45 kg si toti imi spun ca sunt foarte slaba.asa ca tu trebuie sa te mai ingrasiwinking:X

| xMary a răspuns:

Nu esti grasa!:O. Esti putin prea slaba. Ar trebui sa ai 59 kg. Eu zic sa stai linistitakiss. [scazi 10 din inaltime si atatea kg ar trebui sa aihappy ]. Sper ca te-am ajutat. Funda?happy

| andreutsza98_1500 explică:

Am 13 ani...

| Dιєиυтzα a răspuns:

Buna Andreea!
Nu esti deloc grasa, si daca ai fi, ce conteaza asa de mult? Esti bine la greutatea ta si la inaltimea, stai linistita! Nu trebuie sa iti fie rusine ca ai aceasta greutate!

Sper ca te-am ajutat! Funda :*?

| camy417 a răspuns:

Mi se pare ca esti foarte slaba...varamia are 1 70 si are cel putin 60 kg si e fooooooooooooooooooarte slaba

| HelpMePlease343 a răspuns:

Deci...sa-ti explic cum vine treaba asata. daca ai 1, 69 cm inaltime, greutatea potrivita pentru aceasta inaltime este cu 10 mai mica decat inaltimea. deci greutatea potrivita pentru tine este de 59 kg. stiu ca nu-ti vine sa crezi da asa este. nu esti grasa, esti chiar slababig grin funda?happy

| lola79 a răspuns:

Nu esti deloc grasa. la inaltimea ta normal ar fi intre 45-50 de kg

| Spanc a răspuns:

La inaltimea ta esti slaba ...Adica eu am 1, 72 si 60 de kg:) Calculeaza si tu greutatea ideala pentru tine:) aici : http://www.dietetik.ro/ Depinde si de varsta acum...da' totusi la 1, 69 cu 45 kg esti cam slabuta:)

| lory_6894 a răspuns:

Cati ani ai?

| VintageGeisha a răspuns:

Doamne nu! esti slaba e bine sa ai 1.60 sa zicem si 50 kg greutatea care se potriveste inaltimi... mai bine stai linistita si daca si dupa ce iti spun eu esti complexata mai bine ai vizita un pshiholog sa nu suferi de anorexie. Bucura-te de corpul tau si sa nu te mai preocupe lucruri din astea...

| Ctiberiu a răspuns:

Doamne maica domnului, fato tu cred ca ai vrut sa spui ca eti prea slaba, eu am 1, 60 si aproape 60 kg si tu te plangi de atat. Nu te omora de mica, fa doar 30 de minute de sport in fiecare zi pastreazate asa cum esti.

| MeMeMe97 a răspuns:

Mai eu u cred ca este grasa deloc pentru ca daca vei cauta pe internet vei gasi ca la 1.70 greutatea ideala ar fi cuprinsa intre 57-71kg si daca vei face testul aceste iti va arata ca esti subponderala!

http://www.doctor.info.ro/calculator_greutate_ideala.html

Funda?

| dfcsb97 a răspuns:

Lol. nu esti grasa deloc la 1, 69 si 45 kg. Normal ar trebui sa ai 50 kg

| saranastasie a răspuns:

Eu cred ca tu prin aceasta intrebare vrei doar sa te dai mare...E tehnica unor fete de a face asta.Nu, nu esti grasa.Eu am 1.70 inaltime 52 de kg si 13 ani si eu uneori am aceias dilema.Dar in orice caz, tu nu esti grasa!

| MoNik_4396 a răspuns:

La 45 de kg nu esti grasa deloc...mai ales ca esti si destul de inalta...nu are tost sa fii complexata