| anyry a întrebat:

Vreau sa ma ajutati cu ceva. Mi-am cumparat de la Avon un sampon pentru par deteriorat si uscat cu ou si apoi mi-am luat tot de la Avon o masca cu unt de Shea dar cum sa le folosesc? Prima data samponul, ma spal si dupa masca si apoi ma spal, sau cum?

10 răspunsuri:
| me1oo a răspuns:

Cu siguranta mai intai samponul, si dupa masca ( dar vezi cat trebuie lasata) trebuie sa scrie pe ambalaj, de obicei se lasa vreo 15 minute ca sa actioneze

| Ruxandra15 a răspuns:

Prima data samponul dupa masca. Cu cat lasi masca mai mult cu atat mai bine cam 20-30 de minute e bine dar eu stau de obicei 30 de minute si e foarte buna. Daca vrei sa incerci o masca facuta in casa incearca un iaurt cu o lingura de cacao. Stai cu masca asta 4-5 ore. E de bine sa o pui inainte sa te culci. Sper ca ti-am fost de ajutor.

| anyry explică (pentru Ruxandra15):

Orice fel de iaurt?

| Ruxandra15 a răspuns (pentru anyry):

Sa nu fie dietetic cu cat mai gras cu atat mai bine.

| anyry explică (pentru Ruxandra15):

Dar masca cu iaurt si cacao la ce ajuta? Pentru netezire? Crestere? Varfuri?

| Ruxandra15 a răspuns (pentru anyry):

Cam pentru tot acum. Mai mult pentru crestere si iaurtul fiind gras hraneste pielea foarte bine cacaoa il face sa miroasa superb si nu se ingrasa decat dupa vreo 7-10 zile

| anyry explică (pentru Ruxandra15):

Ok. O sa il incerc. Multumesc!

| Ruxandra15 a răspuns (pentru anyry):

Mie chiar imi place masca dar sa stai cu ea cel putin 4 ore. Si sa fie pe par uscat.

| Ruxandra15 a răspuns (pentru Ruxandra15):

Deci ei un iaurt gras, cacao amara si bine-nteles ulei de ricin sau de masline. Pui tot iaurtul, o lingura de cacao si una de ulei de ricin sau masline. O aplici pe par uscat, stai cu ea minim 4 ore. Cu cat stai mai mult cu atat mai bine

| crissa20 a răspuns:

Da, te speli cu sampon si clatesti, apoi lasi masca jumate de ora sa actioneze si gata ai rezolvat problema!