| Babagskwvsi a întrebat:

Bună TPU! Vreau sa trec de la brunet la blond și nu știu dacă e ok să decolorez părul iar apoi să îl vopsesc în aceeasi zi sau să îi mai dau timp părului. Dacă îmi poate da cineva vreun sfat...

4 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Poti sa le faci in aceeasi zi, nu se "vindeca" parul daca il lasi sa se odihneasca intre decolorare si vopsire. Cauta-l pe YouTube pe Brad Mondo, are video-uri cu instructiuni cum sa te decolorezi si vopsesti cat mai corect si eficient.

| dragodana a răspuns:

Salut!
Minim 3 zile intre decolorare si vopsire.
Cel mai bine ar fi sa faci aceasta trecere la salon. Poate este chiar nevoie de decapaj si nu doar decolorare. Daca hais-stylistul iti spune ca poate face acest lucru intr-o singura sedinta, fugi.Ti-l va degrada.Trebuie trecut incet de la o extrema la cealalta.

| Den1sa a răspuns:

N-are nimic daca te decolorezi si vopsesti in aceeasi zi

| CezaraEM a răspuns:

Buna!
Eu am trecut de la brunet (chiar negru negru) la blond. E un proces destul de lung, dar daca ai rabdare, o sa ai un blond superb la final.
Daca doresti, mergi la un salon bun, te vor decolora ei, iti vor da cu tot felul de masti foarte bune pentru par incat sa nu il strice foarte tare, o sa arate superb dupa, crede-ma. Eu acum nu vreau sa ma mai fac alta culoare, ador blondul enorm de tare!
Succes!