| Dani93cr a întrebat:

Acum 2 zile m-am epilat pe picioare iar dupa epilare am dat cu crema de la empliant si in ziua respectiva nu am avut nimic. Dar de ieri au apaurut niste puncte rosii pe picioare si am mancarime. Ce trebuie sa fac? Sa mai dau cu crema din nou?

2 răspunsuri:
| purplestar9494 a răspuns:

Ai facut o alergie de la crema.Nu te mai scarpina fiindca iti vei face rani, cand iti vine sa te scarpini spala-te cu apa rece si apoi aplica putina crema de galbenele de la plafar in 2-3 zile nu vei mai avea nimic.Si incearca sa fi mai atenta la cremele pe care le folosesti pot fi expirate sau sa fie dintr-un lot mai vechi.

| Olivia28 a răspuns:

Poate ai facut alergie sau ceva de la crema. Nu o mai folosi si incearca sa te dai cu o crema care ti-ar putea ameliora mancarimea. big grin