| BiancaMHB a întrebat:

Buna tuturor am o mica problema si as vrea sa ma ajutati desigur cred ca si multi dintre voi va confruntati cu ceea ce ma confrunt : de vreo doi ani imi apar cosuri dar mai bine spus sunt ca niste cosuri invizibile daca pot sa le numesc asa adica nu au puroi sau altceva inauntru se vad ca niste mici imperfectiuni si as dori si va-s multumi foarte foarte mult daca imi puteti zice cu ce as putea combate aceste mici imperfectiuni va rog foarte frumos nu le mai suport am nevoie de ajutor DAU FUNDA LA RASPUNSUL CEL MAI BUN MULTUMESC ANTICIPAT TUTUROR

8 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna!
Inainte de a merge la dermatolg si a da o multime de bani pe o tona de produse care e posibil sa nu te ajute cu nimic, eu iti recomand sa incerci uleiul de argan, dar ulei de argan cumparat de la plafar, cele de la farmacie nu sunt la fel de bune. Cumpara-ti o sticluta de 10 ml, costa aproximativ 10 lei si foloseste ulei in fiecare seara inainte de culcare, dupa ce ti-ai curata foarte bine fata. Lasi uleiul sa actioneze pe timpul noptii si o sa vezi in maxim 2 saptamani ce efecte bune are.
Mult noroc!

| DiannaDi a răspuns:

Nu e de joaca, hai sa fim seriosi, pana la urma e vorba de fata ta! happy du-te si consulta un medic dermatolog, el iti va spune cu exactitate care este problema ta si ce masuri trebuie sa iei! gandeste-te ca e mai bine, decat sa pui produse care sa iti agraveze situatia! bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vezi ce acnee ai si mergi la un dermatolog http://pasagera.ro/tipuri-de-acnee.html sau ai putea sa ii ceri mai multe sfaturi Pasagerei, are multe articole despre acnee pentru ca a avut si ea si acum a scapat :). Succes.

| Aimèeeee a răspuns:

Incearca crema skinoren si zineritul e foarte bun pentru cosuri dar usuca pielea.

| BiancaMHB explică (pentru Aimèeeee):

Cam cat costa zinerit? mersi pentru raspunsul tau happy

| Aimèeeee a răspuns (pentru BiancaMHB):

Intre 20-30 Ron

| Chanel22 a răspuns:

Iti dai seama ca cea mai buna varianta este sa mergi la dermatolog, dar iti spun ca eu am scapat de cosuri cu Skinoren Crema in fiecare seara timp de vreo luna ( recomandat de medic ). Daca nu ai incredere in produse farmaceutice, si cele naturiste gen mastile facute acasa sunt folositoare in cele mai multe cazuri, in al meu cel putin a funcionat masca cu miere si scortisoara (o lingura e miere si una de scortiosoara 20 de min, cam de doua ori pe saptamana). :*

| BiancaMHB explică (pentru Chanel22):

Cam cat costa crema skinoren? mai sunt si alte marci care te pot ajuta? mersi pentru raspuns happy