| karinacora97 a întrebat:

Buna tuturor as vrea sa va cer ajutorul cand is nervoasa sau stresata imi rod unghiile ce sa fac ca sa nu le mai rod

Răspuns Câştigător
| s4a a răspuns:

Taie-ti unghiile cat mai scurt si pastreaza-le scurte pana te dezobisnuiesti de acest obicei. Va dura probabil cateva luni.

5 răspunsuri:
| 123321998896768 a răspuns:

Buna!wave iti recomand sa te dat cu jumatate de lamaie pe unghii deoarece este amar si este bun si pentru. unghii sau de exemplu ceva picant(eu am folosit lamaia)dar de cele mai multe ori sa ai guma de mestecat la tine ca sa nu te atingi de unghii fundita?big grin

| emy a răspuns:

Ce sa faci? Zi o rugaciune (cu maximul de atentie si credinta), m apoi fa de 7-8 ori urmatorul exercitiu:inspiri lent, pe nas, apoi expiri incet, pe gura. Incearca sa faci si exercitii fizice usoare(macar 15 minute pe zi), mergi la o plimbare, citeste poezii(te ajuta mai mult decat proza), uita-te la o emisiune frumoasa, admira un peisaj frumos, asculta o muzica relaxanta! Baffta si toate cele bune!happykiss

| Deea4ever a răspuns:

Ei bine am avut aceeasi problema! LA scoala cand dadeam un test eram stresata si nervoasa si imi rogeam unghiile! laughing trebuie sa incerci sa te calmezi in acele momente dar nu cred ca este o problema rosul unghiilor! happy

| JustVlad_3436 a răspuns:

Este o crema pe piata care se gaseste la farmacie si te dai cu ea pe maini, iar cand iti vine sa rozi unghiile ea are un gust oribil si nu poti am un prieten care s-a lasat doar in 1 saptamana

| byby_8418 a răspuns:

Am auzit ca este la farmacie un lac sau ceva de genul acru sau amar vei simti gustul si vei vedea