| despina17 a întrebat:

Buna va rog ajutor vreau sa ma vopsesc cu fena negru parul meu e un saten mai inchis (nu foarte negru ) cele care v-ati facut cu henna v-a placut rezultatu si altceva ai mei nu vor sa auda de asta asa ca m-am gandit sa le spun ca e un tratament de par ce ziceti se va vedea diferenta

9 răspunsuri:
| Dariaaaaafaranume a răspuns:

Eu am folosit henna si pot sa spun ca este foarte buna, ea fiind facuta din plante (100% naturala).Am parul saten si dupa ce mi-am dat cu henna (negru) si mi s-a colorat putin(depinde si cat o lasi pe par). Eu iti recomand sa incerci
:-D

| despina17 explică (pentru Dariaaaaafaranume):

Uni spun ca iese din par dupa o luna si alti mentioneaza ca nu poti sa o mai scoti din par decat cu foarfeca mentionez ca eu sunt satena naturala tu ce zici?

| Dariaaaaafaranume a răspuns (pentru despina17):

Nu trebuie sa-ti tunzi parul.Se duce culoarea dupa ce te speli de cateva ori.Depinde si de care iti iei.Eu mi-am luat de la o anumita firma si l-am avut negru timp de 2 luni.

| despina17 explică (pentru Dariaaaaafaranume):

Daca amestec henna cu sampon efectul e acelasi al vopselei?

| Dariaaaaafaranume a răspuns (pentru despina17):

Eu, de exemplu, amestec henna cu cafea(2-3 lingurite) si iese o culoare foarte frumoasa.

| handmade534 a răspuns:

Am folosit henna si este foarte buna. Am parul castaniu si m-am vopsit cu negru. Am lasat-o 4 ore pe par si da, se vedea diferenta. Daca nu doresti o culoare foarte intensa o poti lasa mai putin. Si nu le-ai spune nicio minciuna alor tai, henna chiar are efecte benefice asupra paruluibig grin

| bibi101 a răspuns:

Henna actioneaza ca un tratamet. Henna intareste firul de par si i-l face sa para mai gros. Prin urmare ai un par mai bogat. http://www.divahair.ro/......a_cu_henna

P.S. Ai vrea, te rog sa raspunzi si la intrebarile mele?

| despina17 explică (pentru bibi101):

Da dar nu-mi apare nimic

| Dariaaaaafaranume a răspuns (pentru despina17):

La ce te referi?