| ReneesmeCullen a întrebat:

Vin cu o problema mai interesanta: am 15 ani si, evident, am cosuri, sau in fine... aveam. Am gasit „crema miracol" si am scapat de toate cosurile intr-o saptamana. Cea mai afectata zona a fost fruntea si mi-au ramas niste pete maronii micute unde aveam cosurile, ca niste cicatrici.Nu am idee de la ce ar putea fi. Ma gandesc ca poate din cauza faptului ca am scapat intr-un timp foarte scurt de cosuri si ca le-am scos tot timpul pe cele cu varf alb. Nu ma astept sa imi dispara complet dar as vrea sa le estompez avand in vedere ca nu am probleme cu restul fetei. Are cineva vreo solutie?

Răspuns Câştigător
| ciocolatacupiperrosu a răspuns:

Crema de galbenele e minunea de care ai nevoie acum. Rezultatele nu sunt imediate dar functioneaza. Eu la o luna dupa ce am inceput sa o folosesc am incetat sa mai folosesc fond de ten.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Aplică tinctură de propolis, foloseşte săpunul cu sulf.
Te pup!

| MrAnderson a răspuns:

Salut,

Cu fondul de ten doar le corectezi. Mergi la un dermatolog, sa-ti prescrie o crema, sau un tratament.
Stiu ca dispar dupa o vreme, oricum, dar daca zici ca vrei sa scapi de ele repede...

| OanaMada a răspuns:

De disparut nu o sa iti dispara dar poti sa le maschezi cu un fond de ten sau corector

| MyssyChrissy03 a răspuns:

Ce crema ai folosit?

| ReneesmeCullen explică (pentru MyssyChrissy03):

Am folosit (si inca folosesc) o lotiunee atiacnee cu extract de busuioc de la Cosmetic Plant si peste noapte o crema antiacneica cu argila activa si propolis de la Vivanatura. Crema se foloseste impreuna cu un gel de zi din extract de brusture (sau asa ceva) dar eu nu l-am folosit si nu am avut problemehappy Daca nu gasesti crema poti incerca pe vivanatura.ro. Eu mai beau zilnic o cana de ceai de urzica care purifica sangele si ajuta la eruptia acneei. Crede-ma ca daca o sa incerci o sa ramai surprinsa. Am inceput tratamentul martea trecuta si nu mi-au mai ramas decat cicatriciile de pe frunte big grin Sper sa iti fie de folos :*

| ReneesmeCullen explică (pentru MyssyChrissy03):

Http://vegis.ro/acnee-tratamente?1=1&ord=7&nav=1&pg=3 ai aici linkul cu lotiunea si crema. Crema e ultima de pe pagina si lotiunea este a treia.

| angel20052000 a răspuns:

Sufar si eu de aceiasi problem cu cosurile si am nevoie de ceva ca sa scap cine ma poate ajuta?