| lexy81 a întrebat:

Buna vreau sa achizitionez un epilator cu ceara (incalzitor), daca il aveti poate puteti sa imi dati si mie niste sfaturi de folosire si cat de bun este si mai am cateva intrebari daca e vreo problema daca am alunite... vreau sa stiu daca il pot folosi fara dificultate acasa sau trebuie sa merg la salon?

2 răspunsuri:
| dragodana a răspuns:

Salut! Eu am un astfel de aparat.Trebuie sa lasi la incalzit 15-20 minute, apoi aplici (tii aparatul in unghi de 45 de grade) o fasie, pui banda de hartie speciala pe fasie si tragi in sensul invers cresterii parului. daca ai mai fost pe la salon stii procedura.Pentru prima oara este un pic complicat, mai ales la spate.Cel mai bine te ajuta o prietena.
Nu te duci la salonatunci de ce ai mai luat aparatul?
Alunitele sa nu fie in relief. Daca sunt in relief le ocolesti.

| Chrlls a răspuns:

Eu am fost multumita de el. Dar e complicat sa-l folosesti singura, adica pentru mine a fost. nu puteam sa suport durerea si mai chemam cate o prietena sa ma faca laughing nu trebuie sa-ti dai pe alunite cu ceara incearca sa le eviti, eu puteam sa ma fac decat pana la genunchi pentru ca nu ajungeam la spate sa ma fac mai sus si pe maini ma descurcam singura. Bafta!