| anonim_4396 a întrebat:

Daca aveti chef de mistocareli v-as ruga sa dati scrol la intrebarea mea. Pare un subiect amuzant, dar pe mine ma innebuneste. Sunt fata, am 13 ani si as vrea sa ma epilez (nu pe picioare, nu am treaba, ci la subrat). Dupa ce ma rad, parul, dupa ce ca nu dispare complet, creste si repede si mult mai aspru. Vreau o metoda prin care sa mi-l smulg direct din radacina. Si profa de biologie ne-a zis ca trebuie sa ne epilam, nu sa ne radem. I-am spus si mamei, insa nici nu vrea sa auda. A gasit cate un motiv pentru tot: ba ca poate fac alergie (desi pot testa crema pe o suprafata mai mica inainte), ba ca niciun salon nu ma face (desi ma poate face ea bine mersi acasa), ba ca voi muri de durere (asta e, imi asum, daca chiar nu pot suporta, nu ma mai fac data viitoare). Ea se epileaza cu epilator si nu pare s-o doara de loc. Dar nu vrea sa ma epilez nici cu epilator, nici cu ceara, nici cu crema, nimic. Se enerveaza prea repede si nu pot sa discut cu ea, daca nu e de acord cu acel ceva. Va rog, ajutati-ma, stiu ca vine iarna, dar mai merg la ping pong, unde nu imi pot lua maieu ca se vede urat de la blana de la subrat si vreau sa merg si la therme sau alte piscini interioare. Cum s-o conving si care ar fi cea mai ok metoda de epilare?

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vreau o metoda prin care sa mi-l smulg direct din radacina.

NU se smulge părul de acolo! Folosește creme sau lamă. N-ai ce să convingi, o faci și gata

| Andreeush a răspuns:

Poți folosi o cremă depilatorie.

| Donsavas a răspuns:

Epilatorul e o varianta buna. Epilarea tine de igienă.