| stanbianca a întrebat:

Am probleme cu un cercel. Mi-am pus cercelul sus în ureche înainte de începerea scolii și astăzi l-am dat jos. In spatele urechii mi s-a umflat si ma doare super tare (menționez ca am 3 luni de când mi l-am pus) sugestii? Dau funda

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Este infectie. Spune-i mamei sau cuiva din casa, sa incerce sa curete rana si daca nu se dezumfla si este rosie, sa mergi la spital, ca-i infectat.

| Wr3nch a răspuns:

Probabil ai facut o infectie. Trebuie dezinfectata zona si pansata.

| stanbianca explică (pentru Wr3nch):

Este o umflatura la cercel, l am dat jos.

| TikyTaco a răspuns:

Curata zona de 2-3 ori pe zi cu apa si sapun si foloseste baneocin unguent daca dupa o saptamana sau doua se afla in aceeasi stare scoate-l