| BeibbG a întrebat:

Buunaa happy Am parul ondulat si vreau sa-l fac drept pentru ca imi sta aiurea, spuneti-mi si mie niste metode prin care sa-mi indept parul pentru ca nu am placa big grin [ nu vreau sa o aud pe aceea cu feonul si pieptanul big grin ca am incercat si nu merge ] Cel mai bun raspuns cu o metoda care sa functioneze primeste Funda! kiss Multumesc anticipat.

14 răspunsuri:
| 23DiaDia a răspuns:

Deci am o metoda pe care a folosito o colega si chiar a functionat, poate ti se va parea ciudat. ai nevoie de un prosop si un fier de calcat aine. intindete pe pat, pe spate si ridicat-ti tot parul in sus. pune prosopul peste el, incalzeste fierul de calcat si "intinde-l" ca si cum ai calca doar prosopul.varianta asta e cea mai buna daca nu vrei sa iti arzi parul. sper ca team putut ajuta, P.S. roaga pe cineva sa te ajute la partea cu fierul de calcat.

| contvechiidc a răspuns:

Placa happy placa de intins parul e cam singura metoda. happy sper ca am fost de ajutor xD

By33; x

| feellikeido a răspuns:

Incearca sa ti`l usuci cu un piaptan(de preferat nu de plastic) + uscator eu asa fac big grin

| BeibbG explică (pentru feellikeido):

Nu merge straight face Este drept vreo 2-3 ore si dupa iar mi se onduleaza at wits' end

| feellikeido a răspuns (pentru BeibbG):

Eu am putin natural in el cum zice mama si mie imi sta drept sau il fac cu placa doar ca uneori chiar mi-as dori par cret cret...bineinteles toate dorim cea ce nu putem avea eu te sfatuiesc sa nu ti-l indrepti ti-l arzi tot tot tot mai ales cu placa fiindca fiind cret trebuie dat cu placa mult si il deterioreaza stiu de la o prietena care a participat la miss si iau intins parul...nu i-am mai recunoscut parul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Trebuie sa te duci la un coafor. Asa e mai sigur...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti9 zic eu ceva mai simplu mergi la coafor si iti faci definitiv de par drapt nu cret si asa o sa-ti ramana cateva luni am auzit pe undeva.si asa o sa-l ai o perioada altceva nu stiu eu nu-l am nici cret nici drept il am mediu sa zic asa si mi-e des eu mil intind cu placa dar desi nu-mi pot permite sa mi-l ard in fiecare zii pur si simplu il las cum il am apropo de cand folosesc dove parca imi sta mai drept parul dar la tine nu stiu cum ar merge dacaa e cret cretbig grin

| BeibbG explică (pentru anonim_4396):

Dar nu e cret, am mentinonat si in intrebare este ondulat happy O sa incerc alt sampon poate ca de la altul o sa imi sta mai bine, si putin mai drept! :d :*

| BeibbG explică (pentru BeibbG):

Stea**

| adrianaioanated a răspuns:

Vezi aici http://ofashion.cabanova.com/indreapta-parul-usor.html
O sa fi multumita

Sper sa te ajute

| Alesskina a răspuns:

Nu-l vei face niciodata drept cum iti doresti dar daca vei merge la un coafor bun si de treba vei hatari problema si vei intelege ca parul tau chiar e spendid.O spun din propria experienta!

| BeibbG explică (pentru Alesskina):

Cateodata imi sta bine, dar canteodata imi stau firele-n sus at wits' end Pot sa le dau eu cu orice ca tot asa stau! at wits' end

| Alesskina a răspuns (pentru BeibbG):

Pai deja ai gasit solutia daca spui ca citeodata iti sta bine aranjeazal asa mereu si mai repet odata nu ar fi rau de loc daca ai merge la un coafor sau stilist! Succes

| biancaelena20eli a răspuns:

Buna! si eu am acceasi problema ca si a ta!
De obicei cand imi sta parul aiurea il indrept cu placa dar, nici asta nu este cea mai buna metoda.Ce mai fac eu. Dupa ce ma spal pe, par il ususc cu fionul si cu o perie incerc sa il indrept.dar la mine nu prea functioneaza, a 2 zi este la fel de cret si de aiurea. Poti cauta in magazine spraiuri speciale pentru a nu-ti mai sta parul asa de cret si sa ii dea o forma frumoasa...
Sper ca te-am ajutat oarecum.happy
Fundita?happy