| AustralianTeaTree a întrebat:

Ce parere aveti despre fetele care se machiaza in clasa a 7-a? E ok?

24 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Atat timp cat nu se machiaza strident, e ok

| inger02 a răspuns:

Nu prea e ok. atata timp cat ai tenul curat, frumos fara cosuri sau semne nu stiu de ce sa te machiezi.eu cred ca cu cat esti mai naturala cu atat esti mai frumoasa.decat sa te dai cu fond de ten aiurea mai bine lasi fata asa. machiajul maturizeaza foarte mult mai ales daca ai fata gingasa. nu sunt de acord cu machiajul in clasa 7a. machiajul e ok atunci cand te duci la o petrecere, la un eveniment.asta e parerea mea.mie imi place sa fiu cat mai naturala.un gloss si un rimel e de ajuns.

| Perfectu a răspuns (pentru inger02):

Misterioasa are dreptatewinking

| inger02 a răspuns (pentru Perfectu):

Mersi frumos.

| unknownn a răspuns:

Asa tarziu?straight faceDin clasa a 4-a ar trebui.

| qLoveSmileღ a răspuns:

Depinde ce fel de machiaj. Daca isi dau cu luciu de buze si rimel este ok. Daca isi dau cu kg de fond de ten, albastru pe la ochi..Atunci, las-o balta.

| Xtadelo a răspuns:

Depinde de machiaj... trebuie sa recunosti ca fetele care se machiaza strident de la varsta asta ...arata groaznic I don't want to see

| unknownn a răspuns (pentru Xtadelo):

Chiar ca, e deja tarziu pentru a te machia in clasa a 7-a, am vazut ca e la moda inca din clasa a 4-a.

| Xtadelo a răspuns (pentru unknownn):

I don't want to see

| unknownn a răspuns (pentru Xtadelo):

Noi 2 stim prea bine, ca iubirea de foame nu tine,

Dar sa stii, ca mi-e sete de tine

Buna, rea, esti a mea!

Noi 2 stim prea bine, ca iubirea de foame nu tine,

Dar sa stii, ca mi-e sete de tine

Bun, sau, rau ia-ma asa!

| Xtadelo a răspuns (pentru unknownn):

Ce e cu asta?hee hee blushing
P.s... Adorrrrr melodia asta :X

| unknownn a răspuns (pentru Xtadelo):

happy

| Xtadelo a răspuns (pentru unknownn):

happy

| introduaicinumele a răspuns:

Pentru mine alea sunt niste pitipoance dupa care nu m-as uita niciodata... 99% fetele alea sunt pline de fite si se dau ele mari si tari, dar de fapt sunt niste proaste, iar alea 1% stiu sa se machieze frumos fara sa para o fitoasa...

| Ella3133 a răspuns:

Depinde cum se machiaza, rimel si creion e ok dar in rest nu prea...

| VladPetcu a răspuns:

Este foarte ok. Toate colegele mele se machiaza nu este nimic rau. Acum am trecut clasa a opt-a. Nu-i nicio problema.
Fundoi?

| AnOnIm20202020 a răspuns:

Nu e nick

| PattyC a răspuns:

Nu cred! doar cu creion alte machiaje iti pot strica ochi.

| Mooonsure a răspuns:

Daca te referi la machiaj :rimel si creion.e OK. daca te referi la cel cu pudra, fond de ten si alte chestii. nu e OK deloc, daca de acum te faci pe viitor iti vor aparea bubite mici care se transforma in gauri. asa mi s-a intamplat si mie

| Helloimys a răspuns:

Pai nu prea e ok cam deloc...pentru ca meeu toti imi zic:''nu te machia acum va fi timpul si pentru asta mult mai tarziu''si chiar asa e! stiu crezi ca machiajul de un anumit tpi te avantajeaza intr-un anumit fel si daca vezi cat-i place tot continui.e bine nu- chiar asa daca te machiezi acum vei avea de suferit cand vei mai creste...nu te mai poti da cu rimel pentru ca te dor ochii, nu te mai poti farda pentru ca fata ta e mult prea sensibila..stiu acum ti se pare prosteste dar iti vei da singura seama ca machiajul chiar nu e bun deloc! dar cea mai imoprtanta este frumusetea naturala machiajult nu te ajuta la nimic doar sa suferi de pe urma lui!

| AlexaDew a răspuns:

Pai nu este nimic rau sa iti dai cu putin gloss pe buze, dar deja cand fete cu ten perfect se dau cu corector si nu mai stiu ce atunci nu e deloc bine. Natural este superb!

| Ada2332 a răspuns:

Depinde.
O mascara pe gene, dat fin, nu cu kilogramul e ok.
Un balsam de buze, la fel.
Si foarte putin fond de ten, care este optional, depinde daca ai cosuri.

| denyysss a răspuns:

Pai depinde eu zic k trebuia dintr-a5a
daca ai ochii ok si vederea buna nu-ti fa griji.
dai fundita?

| MyHaY558 a răspuns:

Paai...
nu e prea ok.....frumusetea trebuie sa vina de la sine....nu cu machiaj
peste 23-24 de ani daca vreti va machiati