| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cam cat de mult dureaza cresterea parului facial la barbati adica a barbii? Din cate am inteles la unii creste mai greu la altii mai repede? Cand am intrebat pe cineva m-a luat la misto spunand ca "barba creste in functie de cat de repede creste ****" deci va rog fara mistouri, vreau raspunsuri sincere. Eu deja am barba dar mi-a luat cateva zile pana a crescut de aceea am intrebat.

5 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

În medie barba crește cu 0, 33 mm pe zi, iarna și cu 0, 42 mm pe zi vara.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru Hammurabi):

Inca ceva, cam cat de lunga poti sa iti lasi barba sa creasca? adica am vazut preoti care aveau barba pana la brau si in SUA sunt babrati care au barba pana la baza pieptului, deci nici prea mult nici prea putin.

| Hammurabi a răspuns (pentru Pricope_Marius_1997):

Poți să o lași cât de lungă vrei. Ea nu are vreo limită de creștere.
Recordul îl deținea un indian parcă, cu o barbă de 5 m și ceva. laughing
Acum depinde și cum îți stă și cum te aranjează.

| RobertMoon a răspuns:

La mine de la ras complet până la vizibil 2-3 zile.

| Crackman a răspuns:

Cam de la 16 ani incepe sa creasca greu. Din pacate pe cat de des te razi, cu lama pe atat de repede in timp o sa creasca.
Mie in 2 zile creste o mica barba.
Undeva la 6 zile au barba completa cu par carliont.