| Just1one a întrebat:

Am aproape 20 de ani si nu prea imi crește barbă, doar puf asa si cam greu.
Nu vreau răspunsuri de genul "o sa te saturi de ea" si altele.Intrebarea este: ce recomandati pentru creșterea barbii? Am mai citit pe net despre ulei de ricin sau ceva solutie minoxidil. Cei in cauza poate stiu daca exista ceva eficient

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
11 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureli cu diferite substante! Asta-i chestie genetica si nu creste cu nimic.

| darrio2007 a răspuns:

La tine este ceva genetic. Multumeste-te asa cum e. Barba nu te face mai matur sau mai inteligent.

| anonimg a răspuns:

Numai un control medical amănunțit se poate stabili dacă este nevoie de un tratament cu hormoni.

| aXy99 a răspuns:

Nu exista nimic eficient. Obisnuieste-te cu ideea ca nu ai barba si probabil nici nu vei avea.
Posibil sa iti mai creasca putina in urmatorii 2-3 ani, dar nu prea multa.

| Just1one explică (pentru aXy99):

Am ceva barba dar vreau sa creasca mai deasă și mai repede

| Donsavas a răspuns:

Mergi la endocrinolog! Poate fi vorba de o tulburare hormonala iar asta sa fie un semn.

| Just1one explică (pentru Donsavas):

As incerca ceva home-made, am ceva barba dar vreau sa creasca mai deasă și mai repede

| aXy99 a răspuns (pentru Just1one):

Nu exista nimic home-made care sa-ti faca barba sa creasca.

| Donsavas a răspuns (pentru Just1one):

Nu exista.

| IoanWild a răspuns:

Salut! Probabil acele uleiuri ar putea ajuta insa ar fi recomantad sa te barberesti si poate ti se regenereaza barba. Nu pot exclude si faptul ca poti avea o problema genetica. Cum spun si altii, poate mai dureaza cativa ani, dar totusi nimic nu este garantat. Bafta!

| Edwardfitt1997E a răspuns:

Încearcă ulei de ricin, dai cu lama des unde nu îți creste sau încerca să iei testosteron?