| Pricope_Marius_1997 a întrebat:

Cresterea parului facial la barbati se mosteneste genetic? Adica sunt unii barbati care au un altfel de model al mustatii, barbii, ciocului, la unii sta bine la altii rau, cel putin din ce am vazut pe net si chiar si in societate. Eu de exemplu am span la barba si e o barba urata ca sa zic asa pentru ca sta in toate directiile si am anumite zone pe fata in care nu creste deloc, am pe portiuni. Ce trebuie sa fac ca sa am o barba frumoasa cum au preotii sau alti babrati? Ofer funda pentru cel mai bun sfat.

3 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Daca nu ești suficient de matur e normal sa nu ai o barba deasă și cum ți-ai dori, sau persoanele care sunt mai blodute sau asiaticii nu prea au barbă, chestia tine și de genetic, eu până la 20 de ani nu aveam barbă formata, decât cioc și mustață, iar apoi a început să crească, acum am 25 și am barba deasa mereu o scurtez cu mașina, îi dau contur etc.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Absolut. Cercetatorii englezi au descoperit chiar ca persoanele care au avut un tata cu par pubian mare vor mosteni genetic acest lucru, doar ca se va transforma in par facial.

| Pricope_Marius_1997 explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Hai sicitir, tu asa imi vorbesti de par pubian care se transforma in par facial, sa iti fie rusine.