| blairelovesmusic a întrebat:

Cand a aparut trend-ul cu tricoul peste bluza? Eu am inceput din luna mai a anului trecut sa ma imbrac asa si inca mai port tricourile si bluzele in acest fel cand e vremea mai blanda. De saptamana trecuta ii vad pe colegii mei de clasa (nu doar ei, am vazut si alti adolescenti din liceu, trecatori, rude etc.) purtand un tricou peste o bluza (de obicei amandoua fara imprimeu).

9 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Maieul se ia direct peste piele.
Bluza /camasa se ia peste maieu sau direct peste piele.
Jerseul /tricoul se ia peste camasa.
Paltonul /jeaca se ia pe deasupra.
Fiecare se imbraca cu cate straturi are nevoie, conform temperaturii de afara. happy

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

La baieti era moda asta prin 2005-2006. Erau si tricouri croite direct cu maneci, sa para tricou peste bluza. In 2008 deja era expirata.

| J0B0MAT a răspuns:

Asta era și pe vremea mea, acum vreo 15 ani. Revin trendurile.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa e era New Age,apar mereu trenduri peste trenduri, preluam multe lucruri de la Americani,dar de la noi nimeni! De aici și imnul nostru "deșteaptă-te romane ", ne mai deșteptam când o zbura porcu, s-au făcut niște studii am văzut în care se relata ca creierul nostru se micșorează în fiecare secol, și cam asa și este! Toți sunt preocupați de ambalaj, nu de ce se se afla sub el. Ar trebui sa te îmbraci cum simți și cum îți place ție, "moda "este pentru generația pampers.

Răspuns utilizator avertizat
| omuletulofficial a răspuns:

Moda nu e un lucru cert. Porti ce iti place si cum iti place, atata timp cat nu e vulgar.