| anonim_4396 a întrebat:

Care creme de fata sunt mai bune - Avon sau Oriflame?

18 răspunsuri:
constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Oriflame dar sunt cam scumpe.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Pt mine personal nici una nici alta... le-am incercat de amandoua si sunt apa de ploaie... mai bine Nivea si Loarea e mai scump un pic dar tine mai mult timp si sunt fffff bune

| LoryM22 a răspuns:

Loreal este cea mai buna.

| vio a răspuns:

Dr aslan, gerovital...sint foarte bune... dar sati alegi crema in functie de tenul tau...

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Asta chiar nu se poate spune, pentru simplul motiv k ph-ul tegumentar este stric specific fiecaruia dintre noi! De aceea, trebuie sa incerci! Vezi la cineva care are, una si/sau cealalta, te dai si apreciezi rezultatul!

| cotzobel a răspuns:

Pe mine un timp m.au ajutat cele de la avon... dar acum cumpar de la loreal. dar asta depinde de tenul p care il ai tu

| claudiarebecca a răspuns:

Sunt reprezentant la amandoua. cele mai bune sunt cele care ti se potrivesc.

| mioara a răspuns:

AVON si ORIFLAME[dar putin mai scump]

| zu a răspuns:

Niciunalaughing daca iti permiti poti incerca ceva mai calitativ.

| Ys a răspuns:

Avon pentru.mine. este bun... dar cred ca depinde de ten...adica de ce ten ai.

| miry a răspuns:

Eu cred ca oriflamr dar depinde si te cum reactioneaza tenul tau

| loredanarotariu a răspuns:

Bune nu sunt nici cele de la Avon nici cele de la Oriflame. Daca nu iti permiti o crema scumpa cred ca ar fi mai bine sa cumperi o crema de la Nivea clasica, decat sa incerci alte lotiuni nepotrivite tipului tau de ten. Imbatranirea tenului si distrugerea porilor cu substante chimice este ireversibila.

| stetoscop a răspuns:

Am o sugestie pentru tine : nu folosi te rog creme nici de fata si nici de corp care au ca si ingredienti "Parabeni". Aceste creme sunt daunatoare tenului, duc la imbatranirea prematura. Cele de la Avon si Oriflame contin parabeni. Exista in comert creme ieftine si de calitate(Bioten), ori incerci plafarul, sau iti faci propria crema happy

| emily a răspuns:

Eu folosesc o crema de la elmiplant, pe baza de plante si minerale, nu suport sa ma tenul "unsuros"asa ca am ales o formula non-grasa; sa stii ca nu intotdeauna produsele scumpe sunt si bune.cat despre avon si oriflame... sunt reprezentant pentru ambele dar mai mult de lotiune de corp cu miere si lapte nu folosesc nimic de la ei, in materie de creme.AslaVital,Gerocosen, Elmiplant au zeci de ani de studiu in spate in domeniu. eu ma bazez pe ei. La unele prod ambalajul e mai scump decat continutul, asa ca.primul pas ar fi sa mergi la o farmacie. Cel mai bine naturista.BAFTA!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca niciuna
mai bine mergi in magazina sati cumperi una calumea
sunt bune si in avon si oriflame da nu toate
mai bine iti recomanda cineva una buna decat sa cumperi tu asa de capul tau

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Avon

| melinda33 a răspuns:

Nustiu////mie mai mult imi plac cele de la avon

| mee_3494 a răspuns:

De la oriflame ...sunt bune cremele 3D ecollagen, diamon si cele de la Royal Valleshappy