| anonim_4396 a întrebat:

Care este mai eficient pentru slabit: ceaiul alb sau ceaiul verde?
Sau mai bine zis, pentru arderea grasimilor.
Mi-ar placea sa aud si parerile celor care folosesc aceste ceaiurihappy
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| LaLaura a răspuns:

Buna.
Acum depinde la ce ceai verde te referi.
Eu beau ceai verde dimineata in loc de cafea ( eu nu beau cafea), ceaiul verde are antioxidanti si cofeina, deci inlocuieste cafeaua. Eu nu slabesc cu el, in afara ca are rol de cafea, nu slabesc si il beau de 6 ani aproape in fiecare zi.
Mai exista un ceai verde, dar chinezesc, care are frunze de lotus si alte minuni care ajuta sa slabesti, am folosit si eu acel ceai, de preferat sa il folosesti seara deorece cam dup 6-7 ore dupa ce l-ai baut, trebuie sa mergi de urgenta la baie, are efect laxativ si te doare foarte tare stomacul, am slabit cu el vreo 2 kg, dar m-am ales cu inceput de gastrita, deci nu e bun pentru sanatate.
De ceai alb nu am auzit, iar eu consum destul de mult ceai ( cei rosu, verde, negru, de menta, de leventica, sunatoare * pentru stomac*).
Deci, parerea mea e ca mai bine faci excercitii, alergi, aerobic, sari coarda, manaci sanatos ( 3 mese pe zi, seara pana in 7 salata, dimineata sa fie cea mai bogata masa), fara dulciuri, prajeli, suc acidulat ( suc natural e bun, facut la blendar) si multa apa, cel putin 2 l, o sa slabesti sanatos si nu o sa mai pui la loc.

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mi-ar plăcea foarte mult dacă ai învăța să mănânci!
Ceaiul este adjuvant, nu slăbește el.
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Nu mananc mai mult decat am nevoie si mananc sanatos. Nu alimentatia este problema!
Am fost candva mai plinuta, dar tot nu aveam o greutate nepotrivita pentru inaltimea si varsta mea, insa dupa ce am slabit, au mai ramas cateva "urme", daca intelegi.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună.
Dacă nu alimentația este de vină, atunci la tine este este ceva patologic, consultă medicul.
Pa, pa.

| Ririru a răspuns:

Ceaiul verde.

| BiuL a răspuns:

Ceaiul verde, dar oricat ceai ai bea daca te imbuibi si zaci toata ziua nu o sa slabesti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Va multumesc pentru raspunsuri, dar eu vreau doar sa scap de grasimile gen "colacei". Am o greutate normala, deci nu e nevoie sa mai slabesc. Iar cu sportul...fac destul sport, dar nu e prea eficient. Doar ma seaca de energie.

| frostxtq a răspuns:

Sport cat de mult si nu asa cum faci tu, ci cu program fix, mers la sala si serii de exercitii stabilite de un antrenor. Asta pe langa o dieta echilibrata in care sa te abtii de la tot ce-i nesanatos. Ti-au explicat si ceilalti. happy

| umbra09 a răspuns:

Verde categoric happy
Eu iti recomand mult sport ceaiurile in general te ajuta sa elimini gasimea daca ai putea sta pe canapea mancand 20 de pitza si sa bei un ceai si sa fi slab nu ar mai fi oameni grasi happy
Sportul e cheia baftawinking

| BIOO a răspuns:

Ceaiul verde, dar capsule care au extrasa cofeina si teina si sa fie 100% natural! Acela este un super detoxifiant! Daca iti doresti sa slabesti natural si sa iei ceva pentru arderea grasimilor, eliminarea toxinelor si sa scazi in centimetri, contacteaza-ma, ca vei arata top model in 2-4 luni!

| Cosmin_Golita_1999 a răspuns:

Eu spun ca ceaiul alb.

| Cosmin_Golita_1999 a răspuns:

Eu cred ca ceaiul alb!