| Dalmore a întrebat:

Care este parfumul vostru preferat? ^^

25 răspunsuri:
| тecнιннιlα a răspuns:

Mi-a placut mult Alien.

| RAY a răspuns:

Apa de Toaleta Paco Rabanne 1 Million, Barbati

| NLS a răspuns:

Pentru uz normal, Hugo Boss Dark Blue
pentru "ocazii": Aqua Di Gio

| Hammurabi a răspuns:

FAHRENHEIT / Dior
FIERCE / Abercrombie & Fitch
INVICTUS / P.Rabanne

Și apropo de cei care fac balet pe aici că urăsc parfumurile și preferă doar apa și săpunul, dar se spală la două zile. Doar ca informare.
Igiena personală, mai ales pe timp de vară, mai ales dacă ești o persoană dinamică, inseamnă obligatoriu duș dimineața după ce te-ai trezit și obligatoriu duș seara înainte să te urci în pat. Dușul cu un singur rând de săpun/gel de duș înseamnă 5-7 minute.
Cine e atât de ocupat încât nu are 10-14 minute din 24 de ore?

| alina2k18 a răspuns:

La vie est belle - Lancome
Shaghaf- SWiss Arabian
Am vreo 20 dar astea sunt my favs big grin

| JackR a răspuns:

Nu exista UN parfum preferat. Exista parfum de zi sau de seara, de vara sau de iarna, sport, elegant sau pentru "momente fierbinti" etc. Daca ma apuc sa scriu ce folosesc pentru fiecare situatie, ar fi o lista prea lunga. Asa ca, iti dau cateva, in fuga:
- Encre Noie, de la Lalique
- L'eau Bleu pour Homme, de la Issey Miyake
- Bogart pour Homme, de la Jacques Bogart
- Vintage, de la John Varvatos

| Începătorul988 a răspuns:

Săpunul cu apa, iar pentru haine Cocoline/Perwoll.
Nu imi plac parfumurile, las totul sa fie cat mai natural. In 19ani nu stiu daca m-am parfumat de mai mult de 3/4ori.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru Începătorul988):

Trist. Nu prea iti pasa de tine

| deadhoe a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Ce tot te trezești atâta să comentezi? Măcar se spală.

| Începătorul988 a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Daca nu ma dau cu parfum inseamna ca nu imi pasa de mine? Nu am de ce folosi parfum, cat timp ma spal zilnic, sau la 2zile(depinde si de timpul meu), si imi schimb hainele zilnic. Daca tu folosesti parfum sperand sa iti scoti uratul miros din haine, ei bine... nu reusesti.
Sincer, prefer cand stau la masa cu o anumita persoana sa pot vorbi clar, si fara intreruperi, ei bine, nu pot face asta daca s-a dat cu tot parfumu' acasa.
Mai ales la o fata, cauti sa fie cat mai naturala. Ma rog, ma poti caracteriza cum vrei tu.

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru deadhoe):

Macar.

| alina2k18 a răspuns (pentru Începătorul988):

Eu nu ma dau cu parfum pentru ca m-as spala la 2 zilewinking si cu siguranta nici alte femeiwinking

| Începătorul988 a răspuns (pentru alina2k18):

Bravo, dar presupun ca nici iubitul tau nu te ia in brate. Si daca te ia, isi tine respiratia cu 15secunde inainte.

| Dalmore explică (pentru Începătorul988):

In general parfumurile ieftine miros asa, pe toata strada

| Începătorul988 a răspuns (pentru Dalmore):

Fie ele ieftine sau scumpe, tot te ineci cand vrei sa te aproprii de persoana respectiva. Dupa cum am zis, apa cu sapunul sunt cele mai bune parfumuri. tongue

| Dalmore explică (pentru Începătorul988):

Esti tu prea sensibil laughing

| alina2k18 a răspuns (pentru Începătorul988):

NU amwinking dar da, cam intoxicam laughing

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Daca ai stii cate boli determina parfumurile nu ai spune asa ceva,cancer de piele, alergie, astm, scaderea sistemului imunitar, te vânează albinele

| PrintesaGumitaa a răspuns (pentru RAY):

Da, la fel ca multe alte lucruri, si daca pun mana pe o cleanta si mananc fac hepatita deci nu mai trebuie sa pun mana pe ea sau pe bani, daca trag apa la wc iau inca 3 boli si tot asa.
Si ca sa stii multe dintre ele sunt combatute de sistemul imunitar.
Ai fost vanat de albine ca te-ai dat cu parfum?

| RAY a răspuns (pentru PrintesaGumitaa):

Ele mau judecat ca poulez natura si ca le pacalesc ca sunt o floare, am renuntat la ele

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Moschino Pink Bouquet. day dreaming

| PumpkinDoll a răspuns:

Mai intai de toate, inainte sa ma uit a doua oara la intrebare am crezut ca ai intrebat ''care este filmul vostru preferat?''rolling on the floor.Nu ma dau cu parfum, poate doar la vreo ocazie speciala, adica foarte rar.E de ajuns sa te speli bine si sa fi curat, nu vad de ce se caca multi pe ei cand le spui ca nu te dai cu parfum.

| Anonima6789777 a răspuns:

Christian Dior - J'adore
Versace - Bright Christal
Giorgio Armani - Si

Dar preferatul meu din toate timpurile Coco Chanel N°5

| Tpuist a răspuns:

Nu am o marcă preferată.

| Nullomodo a răspuns:

Victoria's Secret-Vanilla Lace