| anonim_4396 a întrebat:

Cat va costa uniforma scolara pentru anul care vine?

23 răspunsuri:
| livethislife a răspuns:

Fiecare scoala are pretul ei.

| Dumnezău a răspuns:

Liceul unde invat nu face uz (si abuz) de uniforme marxiste, dar tot sunt in plin proces de orwellizare, cu niste ineptii de camasi/tricouri albe.Ma rog, mie-mi plac mai mult Camasile Brune, pentru cine stie ce-s alea.Da' lasa ca vin cu tricoul cu porcul de la shop-ul lui Del, daca tot le place asa de mult cu Orwell.

De obicei, te ajunge o aberatie din asta la vreo 200 de lei, si mai mult, cand directorul si consiliul profesoral sunt complet retarzi.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Intr-a IX-a era cam vegetativ fata de profesori, de fapt, mi se cam rupea de tot.In clasa a X-a am avut prilejul de a fi facut eretic,sfidator, cinic, cu probleme de adaptare.A fost un inceput bun. Oricum, tricoul cu porcul il pot folonsi pe post de contrabalans, sfidare inteligenta si culta gen.Si am avut o banderola nazista facuta de mine, pe care o mai purtam in pauze.Am zis si la istorie ca Hitler nu era asa de rau pe cum pare si antisemitismul era necesar nu doar in Europa, ci si in SUA.S-au uitat cam ciudat la mine...

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Profesorii.Colegii,vreo 80%, la cat de saraci cu duhul sunt, degeaba le explici niste chestii.Am mai "fript" si niste colege cu sarcasmul si ironia mea debordanta, nu prea-s apreciate astea in ziua de azi.Ma intrebase odata profesoara de romana : "Auzi, tu esti taciturn?" la care eu "Nu, sunt un drac nihilist" la care am sesizat o usoara grimasa.Meh,n-ai ce face, dom'le, niste tarani!

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Suplinitoarea profesorului de religie.Una ce ma stia de la 9-10 ani, cand o ardeam bun si cucernic crestin.Reusisem sa deviez discutia pana intr-acolo incat sa-l numesc pe Dumnezeu rau si ipocrit, iar cocotei nici sa-i fi convenit.Atunci,parerea unanima fusese ca ii demolasem castelasul de carti de joc de sticla, la cat de arogant-neinzestrata era.Pana si profesorii functioneaza pe stereotipii, demontabile si de catre un pustan de nici 17 ani.Greu de ei!

Anul asta scolar am chef sa ma iau de toti, numai ca sa fiu al dracului.Dar trebuie sa invat si bine, ca sa am o plasa de siguranta.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu,sunt reformator social si putin schizofrenic. Daca vreau,pot sa ma dau in stamba,ca ultima tarfa ultra-sociala,vomata de societatea noastra.Da' nu-mi sta in fire si pierd timp aiurea.

Si,ca multi ma considera,aiurea,anti-social
Voi aparea pe monede si in cugete,precum Bolivar
N-ai cum s-opresti, de se porneste, tavalugul eventual
Dau punch-uri cu patos mai rau ca-n Bell Centre, Montreal.

Votati-ma in 2034, copii, o sa aduc prosperitate si bunastare!

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

N-a zis nimeni de clasica si idioata dictatura trepanata
Doar ziceam ca trebuie o epurare,intr-o tara prea colorata
De ipocriti,filistini, bigoti, religiosi si creaturi nevolnice
Si trebuie, de dragul eugeniei, sa adopti niscaiva masuri diabolice.

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

Nu mi se pare un sistem dictatorial pe bune, ci unul de despotism luminat.Imi place mult "l'etat se moi", quand l'etat n'est ce pas un imbecile tiranneux et incompetent. Tulai, ce doct sunt!

Iar sistemul de sanatate chiar trebuie distrus, e o chestie ce sporeste vanitatea si ingamfarea omului.Mai trebuie sa bata si clopotele, Daniele! Doar oamenii valorosi merita tinuti in viata, restul, haide pa de la 50-55 de ani.Eu vreau saracie lucie, mame plangand si disperare cand voi avea vreo 25-30 de ani.Cam in vremuri de alea e rost de o dictatura "mantuitoare".Si as vrea, in vanitatea mea, sa fiu acolo, undeva sus.Hei,macar am mai mult de patru clase, ca ultimul mare conducator iubit. laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

1.Sa stii ca nu m-am gandit si la ipoteza satanei in sutana, mersi de iluminare. Daca vrei, te angajez clopotar, sau cioclu.
2.Da.Un razboi cu Ungaria sau Bulgaria si e de-ajuns, femeile lor pentru procreere, barbatii pentru munca, plozii in galantare si malaxoare.Eu si acolitii mei.
3.Da,lasa dracii sa fie misunati de polipi si colici, sau ce mai au ei! Da, mai rau decat Sparta, o sa fie Eugenia.Si nu chestia aia la 60 de bani pachetu', ci taram purificat.
4.Mi-au mai zis asta vreo 300 de oameni.E un esantion graitor? thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Dumnezău a răspuns (pentru wdexwjmwd):

1.M-as gandi sa execut public preotii,confisc toata averea BOR, pentru educatie si armata, iar apoi sa transform bisericile in scoli, centre de dezbateri si altele asemena.Iar Catedrala Furaciunii Neamului o fac cel mai mare si majestic pisoar din lume, ca sa mai dea o fuga Guinness Book in Roumeinia.

2.Da' ei ce crisotselu' mamii lor au facut cand au bombardat Serbia in zi de paste, cand au creat CSI, NSA, TSA, Stasi sau MI6? Vezi tu, occidentalii pro-euroatlantici sunt cele mai ipocrite fiinte ce le poti gasi in politica.Mai ales americanii.Voi spune si eu ca Hitler, ca acolo vorbesc dom'le, turistii romani romaneste si e teritoriu de limba romana, gen Boemia sau Austria in cazul lui Mein Fuhrer. laughing

3.La doctor n-am mai dat de la 10 ani, de la apendicita urata, iar atunci n-aveam ideea asta.Medicamente cred ca n-am luat de pe la 11-12 ani, cand ma omorau maselele.Se poate trai si fara; daca ma trage cabina in jos, ma intind pe pat, bag un Sleep Dealer si imi masez cabina si trece. Fara medicina normala, fara medicina naturista...si iti garantez ca nu va scadea speranta de viata cu mai mult de 4-5 ani, per total.Pentru ca asta nu tine doar de sanatate, ci si de cat de satisfacut esti, per total, de viata ta, ca locuitor al unei tari.Si as avea grija sa fie multumiti dracii.Majoritatea vizitelor la doctor ale romanilor sunt pentru operatii minore, nasteri (pe astea le-as lasa cumva institutionalizate, sa nu-si vomite plodu' pe prispa) sau control de rutina.Cazi pe gheata si-ti rupi picioru'? Pare rau,uite niste ghete bune de la stat,o atela si vezi sa nu mai fii retard apoi! Infectie urinara? Nasol,tati,taie-ti-o! Varicela, rubeola sau rudele lor? Trece si singura! Nevasta-ta te-a muscat de podoaba si trebuie sa-ti fie reconstruita? Au, nasol, uite un tub bun de la stat! Cam asa ar merge...

Stiu discursul lui Roosvelt, l-am vazut intr-un film al lui Michael Moore.Educatia si armata vor fi sfante,am spus,locurile de munca la fel,bine-platite,sefii sa nu mai fie chitra,iar locuintele,mai mult decat decente si,daca-s baieti cuminti si muncesc bine, si o Dacie d-acia de la stat!

Pur si simplu, nu pot accepta vanitatea oamenilor, exprimata prin dorinta lor de a arde gazu' de pomana mai mult, iar spitalele tocmai asta gireaza prin simpla lor existenta.Pasteur a umblat la lapte.Ar merge infiintat si-un oficiu draconic de control alimentar, ca sa se indoape bine supusii mei hulpavi. laughing

4.Nu spun ca as detine secretele vietii, ca nu-s ipocrit, dar lucrez la asta.Doar am convingerea ca pot,din mintisoara mea bolnava, sa scot un sistem politic care sa se apropie de perfectiune si o cat mai mare sinceritate umana.Aaa, apropo, fara UNICEF, fara ONU si alte organizatii multinationale.

Răspuns utilizator avertizat
| CavalerulDreptatii a răspuns:

In jur de 150-100 de lei
daca iei pantaloni, haina si camasa+camasa costa sub 150 de lei
Funda?happy

| Xtadelo a răspuns:

Depinde.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Depinde de scoala unde te afli,daca aveti uniforma scolii,intreaba directorul/directoarea sau pe cine cunosti de acolo, daca poti sa o cumperi de la magazin, un sacou o camasa si niste blugi cred ca ajung, mai conteaza si cererile de la scoala respectiva, dar in jur de 2 milioane, cel mult, sunt de ajuns...

| ByankaPityka a răspuns:

Eu trec aV-a si sa impus o uniforma la nivel de scoala care costa 300